Jak szybko sformatować Win 7


(m@teo) #1

Panowie mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak mogę sformatować, ewentualnie wyczyścić całego laptopa z "syfu" na dysku? ?

Laptopa kupiłem pod koniec sierpnia. Dałem prawie 3500zł, a teraz po parumiesiącach zaczyna łapać często przycięcia przy zleceniu niektórych akcji.

Chcę przeczyścić całkowicie Win 7 i zainstalować go jakby na nowo.

MIałem zainstalowany win 7 fabrycznie i nie wiem po prostu jak go sformatować, bo żadnej płyty instalacyjnej z Win 7 nie dostałem


(szymon021990) #2

Zapoznaj się z poradnikiem Zmiana systemu preinstalowanego na czysty Windows.


(adam9870) #3

Jeżeli zainstalujesz system samemu z takiej płyty jaką można kupić w sklepie (bez dodatków producenta laptopa) to system powinien działać lepiej.

Zobacz: http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista ... 11413.html

  • jeżeli potrzebujemy to wykonujemy kopię zapasową danych (gdy system działa można użyć Total Commandera, gdy system nie działa to: odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html)

  • odwróć laptopa i zobacz na jaką edycję Windows (np. Home Premium) posiadasz licencję i upewnij się, że klucz produktu na naklejce jest czytelny

  • załatwiamy angielskiego Windowsa z internetu w takiej edycji na jaką posiadamy licencję (np. Home Premium) http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... a38d8b2da6

  • instalujemy Windows z kluczem który znajduje się pod spodem laptopa, podczas instalacji na ekranie "gdzie chcesz zainstalować system Windows" wybieramy "opcje dysku (zaawansowane)", zaznaczamy partycję systemową, klikamy formatuj, zaznaczamy partycję systemową aby został tam zainstalowany system i klikamy Dalej

  • instalujemy polski pakiet językowy z Microsoftu http://www.softpedia.com/get/System/OS- ... ator.shtml

  • instalujemy sterowniki (wrzuć nazwę laptopa w Google albo "nazwa producenta laptopa wsparcie sterowniki").

Metoda sprawdzona i działa.

W razie wątpliwości zobacz zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html


(system) #4

Jak chcesz "szybko", to sprawdź, czy masz na laptopie partycję Recovery (w Zarządzaniu dyskami). Jeśli tak, to na niej masz Twój oryginalny system gotowy do reinstalacji. Reszta w instrukcji laptopa, albo podaj firmę i model lapka, to się sprawdzi w sieci.


(adam9870) #5

Recovery = system + dodatki producenta laptopa

System zainstalowany na czysto, z płyty Windows = czysty system + sterowniki, nie ma dodatków producenta laptopa

O przydatności dodatków producenta laptopa http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista ... 11413.html


(SilberPunkt) #6

Strasznie demonizujecie te "dodatki producenta laptopa". Autor wątku pisze wyraźnie, że przycięcia zaczęły się po paru miesiącach użytkowania a nie już od nowości. Z tekstu wynika też, że jest mało doświadczonym użytkownikiem i prosi o rozwiązanie, które szybko przywróci mu stan fabryczny sprzętu. Tak więc popieram kolegę Poraj - recovery jest tu najlepszym rozwiązaniem problemu. Wrzucanie początkujących na głęboką wodę czyli zmuszanie do reinstalacji według mnie nie jest konieczne. Nawiasem mówiąc nawet czysty OEM w rękach początkującego usera zamuli się błyskawicznie dzięki setkom zainstalowanych na próbę wszelkiego rodzaju aplikacji, gier, tunerów systemu itd. Przykład macie powyżej.

:roll: