Jak szybko wgrać wszystkie programy po instalacji systemu?

Witam! W moim kompie pojawiło się parę problemów,o których też pisałam na forum,ale nie otrzymałam satysfakcjonujących odpowiedzi,które by te problemy rozwiązały.Postanowiłam zainstalować na nowo system.(potrafię to zrobić).Chodzi mi o to jak ułatwić sobie to ponowne konfigurowanie komputera,aby nie musieć na nowo wgrywać wszystkich programów,sterowników,przeglądarek itd.Zawsze właśnie tak robiłam i sama myśl o tym,że znowu mnie to czeka .zniechęca mnie do instalowania tego systemu.Jak mozna sobie to ułatwić,jakimi programami?Nie mówię już o tym,że chciałabym już mieć w systemie service pack 3,ale to juz chyba dla mnie wyższa szkoła jazdy.Ale przynajmniej to o czym wcześniej pisałam. chciałabym zainstalować programy za jednym razem.Czy da się tak zrobić.Myśle,że chyba tak ,tylko od czego zacząć?Proszę o jakieś wskazówki

Jeśli chodzi o SP3, to prosta sprawa… Zgrywasz Windowsa z płyty na dysk, do jakiegoś folderu, sciagasz SP3. Sciągasz nLite - na naszym vortalu jest, wszystko dodajesz, zaznaczasz, ze chcesz service pack wgrac, wskazujesz miejsce, on pozniej sam przetwarza pliki i na koncu nagrywasz tym programem płytę, żeby mieć boot CD :slight_smile:

no dobra,dzięki spróbuję tak zrobić,ale jest jakaś rada na te programy,?

Jeśli czytasz przynajmniej artykuły na Dobrych Programach, to powinnaś wiedzieć, że z SP3 są problemy. Ja tam zostłbym przy SP2. Jeśli chodzi o to konfigurowanie programów… poczytaj sobie o kopii zapasowej :wink:

Sprawa jest prosta. Konfigurujesz raz system tak jak ma być i póki niczego jeszcze nie zepsółaś robisz obraz całej partycji systemowej. Potem jak coś popsujesz albo załapiesz jakiegoś robala, to tylko uruchamiasz komputer z płyty CD z programem do robienia kopii partycji i odzyskujesz cały obraz dysku/partycji.

Polecam Acronis True Image

problemy były przed SP3,ale akurat wcześniej czytałam o tych problemach na forum

Poczytaj, może ci się przyda: http://forum.strefapc.pl/lofiversion/in … ?t386.html

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … st+12.0+PL

dzięki,spróbuję wykorzystać wasze porady

Jeśli nie masz obrazu / kopii systemu, to przy aktualnej instalacji musisz się jeszcze pomęczyć.

Jak już zainstalujesz system + programy. Skonfigurujesz komputer. Wszystko poustawiasz po swojemu, to utwórz kopię partycji systemowej na innej partycji. Przy następnej instalacji tylko odtworzysz kopię i ewentualnie zaktualizujesz oprogramowanie.

kto ma jeszcze jakieś rady,niech pisze(jeśli wam sie chce),poczytam sobie

A próbowałaś naprawiania systemu (podczas instalacji pierwszą operację naprawiania pomijasz, a wybierasz ją jak pojawi się za drugim razem). Programy pozostaną, zainstalujesz sp3 i utworzysz obraz na przyszłość.

jeszcze nie próbowałam

Aha. Jeszcze jedno. Dobrym pomysłem jest zrobić tak:

Instalujesz programy na partycji C:, ale pliki konfiguracyjne programów, w których często mieszasz dajesz na inną partycję (np D:).

Mówię tu o takich sytuacjach jak np częste dodawanie nowych zakładek albo zapisywanie haseł w Operze (wtedy pliki konfiguracyjne zapisujesz na partycji D:), podobnie ma się sprawa z Firefoxem, Thuderbirdem, Tlenem. Jeśli korzystasz z programów graficznych i np często dodajesz sobe nowe desenie, wzory pęzli itp itd to też postaraj się by foldery z taką zawartością były na innej partycji. Co jeszcze… jeśli masz jakieś programy z bazami danych (np. Ant Movie catalog, KeePass, WhereIsIt itp) postaraj się, by pliki bazy danych były również na drugiej partycji.

Wszystko co tu napisałem oparłem na własnych doświadczeniach.

Aaa. i właśnie jeśli chodzi o moje doświadczenia. Jak już zrobisz sobie kopię zapasową partycji, to zgraj ją na DVD. Na wszelki wypadek. Podobnie zrób z resztą ważnych plików z partycji D:

Ostatnio przyszedł do mnie znajomy i usunął mi cwania tablicę całego dysku co jest równoznaczne z usunięciem wszystkich partycji. Tym sposobem muszę znów wszystko instalować jak leci, bo oczywiście nie zgrałem sobie obrazu partycji systemowej na jakiś nośnik wymienny, tylko miałem go na partycji D:

Mam pytanie odnośnie integracji dodatku SP3 z instalacyjną wersją systemu:czy musze poberać jakieś dodatkowe łaty i sterowniki z microsoftu i czy jezeli mam na płytce z systemem SP1 czy musze jeszcze zainstalowac SP2

Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=13&t=239240&p=1601231&hilit=integracja+sp3#p1601231