Jak temperatura jest niebezpieczna dla rdzenia grafiki?

podkręciłem sobie kartę grafiki, rdzeń z 700@750 i pamięć 2000@2050, temperaturki pod czas gry, sięgały 56’C dla rdzenia grafiki (nie było żadnych dziwactw z wyświetlaniem grafy), do jakich maksymalnych temperatur można by piłować GF9600gs ?? Jeżeli podnosze taktowanie rdzienia o 10Mhz, to o ile powinieniem podnieś taktowanie pamięci ??

Jak chcesz dużoooo podnieść to kup nowe i dobre chłodzenie…

mówisz o chłodzeniu grafiki ?? na przykład które jest dobre ?? wydaje mi się że fabryczne jest wystarczająco rozbudowane…

Zależy, czy to chłodzenie jest od producenta, czy od nVidii (które jest znacznie gorsze). Co do podkręcania - najpierw podnosimy rdzeń do oporu, dopiero później zabieramy się za pamięć.

karta jest od gainwarda, tak jak w podpisie…

Gainwarda z takim czerwonym chłodzeniem? To chyba jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze chłodzenie do tej karty. Jedź z tą kartą do oporu, staraj sie wykręcić jak najmocniej shadery.

Masz pamieci ddr3 wiec mysle, ze do ok. 2500 MHz ci sie uda podniesc taktowanie na pamiecach :slight_smile: najlepiej podkrecaj stopniowo, a gdy pojawia sie bledy lub komp sie zawiesi, zapoamietaj ostatnie taktowanie i pomniejsz je o 10MHz :wink:

pamiętaj, że temperatura [duża oczywiście] skraca żywotność wszystkich użądzeń elektronicznych, także nie przesadzaj z tym podkręcaniem.

Wspomne jeszcze że niektóre k.graf z chłodzeniem producenta w stresie potrafią osiągać 100 stopni C :?

Podkręć karte o ok 10% a wszystko powinno być ok

Eee tam, 10% to mało. Jarekm26 , kręć do oporu!

Kolego, temp. twojej karty to pikuś! Spokojnie możesz jechać, moja (co w podpisie) od nowości przy normalnym użytkowaniu nie schodzi poniżej 65*C, a stresie osiąga na poziomie 90*C Z czego firmowo próg przegrzania ustawiony jest na 145*C- nVIDIA to takie małe piecyki i nie ma czym się przejmować ':wink:

Właśnie, nvidia od premiery GF 8xxx jest przez cały czas prądożerniejsza i cieplejsza (za wyjątkiem HD2900 :slight_smile: )

spróbuje tak zrobić 800Mhz dla rdzenia i 2200Mhz dla pamięci, i niech się dzieje wola boska… :smiley:

HD2900 to przecież ATI/AMD więc co to ma wspólnego z nvidia?

Chodzi mu chyba o to, że GeForce ogólnie są cieplejsze i więcej żrą prądu niż AMD, ale wyjątkiem jest tutaj HD2900, który jest prawdziwym grzejnikiem cieplejszym niż Geforcy :stuck_out_tongue: Jeśli się mylę to mnie popraw Darth ReX