Jak temperatura jest niebezpieczna dla rdzenia grafiki?


(jarekm26) #1

podkręciłem sobie kartę grafiki, rdzeń z 700@750 i pamięć 2000@2050, temperaturki pod czas gry, sięgały 56'C dla rdzenia grafiki (nie było żadnych dziwactw z wyświetlaniem grafy), do jakich maksymalnych temperatur można by piłować GF9600gs ?? Jeżeli podnosze taktowanie rdzienia o 10Mhz, to o ile powinieniem podnieś taktowanie pamięci ??


(Poniaatowski) #2

Jak chcesz dużoooo podnieść to kup nowe i dobre chłodzenie...


(jarekm26) #3

mówisz o chłodzeniu grafiki ?? na przykład które jest dobre ?? wydaje mi się że fabryczne jest wystarczająco rozbudowane...


(Darth ReX) #4

Zależy, czy to chłodzenie jest od producenta, czy od nVidii (które jest znacznie gorsze). Co do podkręcania - najpierw podnosimy rdzeń do oporu, dopiero później zabieramy się za pamięć.


(jarekm26) #5

karta jest od gainwarda, tak jak w podpisie....


(Darth ReX) #6

Gainwarda z takim czerwonym chłodzeniem? To chyba jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze chłodzenie do tej karty. Jedź z tą kartą do oporu, staraj sie wykręcić jak najmocniej shadery.


(Bartek19933) #7

Masz pamieci ddr3 wiec mysle, ze do ok. 2500 MHz ci sie uda podniesc taktowanie na pamiecach :slight_smile: najlepiej podkrecaj stopniowo, a gdy pojawia sie bledy lub komp sie zawiesi, zapoamietaj ostatnie taktowanie i pomniejsz je o 10MHz :wink:


(Garfield) #8

pamiętaj, że temperatura [duża oczywiście] skraca żywotność wszystkich użądzeń elektronicznych, także nie przesadzaj z tym podkręcaniem.

Wspomne jeszcze że niektóre k.graf z chłodzeniem producenta w stresie potrafią osiągać 100 stopni C :?

Podkręć karte o ok 10% a wszystko powinno być ok


(Darth ReX) #9

Eee tam, 10% to mało. Jarekm26 , kręć do oporu!


(Bażant) #10

Kolego, temp. twojej karty to pikuś! Spokojnie możesz jechać, moja (co w podpisie) od nowości przy normalnym użytkowaniu nie schodzi poniżej 65*C, a stresie osiąga na poziomie 90*C Z czego firmowo próg przegrzania ustawiony jest na 145*C- nVIDIA to takie małe piecyki i nie ma czym się przejmować ':wink:


(Darth ReX) #11

Właśnie, nvidia od premiery GF 8xxx jest przez cały czas prądożerniejsza i cieplejsza (za wyjątkiem HD2900 :slight_smile: )


(jarekm26) #12

spróbuje tak zrobić 800Mhz dla rdzenia i 2200Mhz dla pamięci, i niech się dzieje wola boska... :smiley:


(Mivex) #13

HD2900 to przecież ATI/AMD więc co to ma wspólnego z nvidia?


(Ali142) #14

Chodzi mu chyba o to, że GeForce ogólnie są cieplejsze i więcej żrą prądu niż AMD, ale wyjątkiem jest tutaj HD2900, który jest prawdziwym grzejnikiem cieplejszym niż Geforcy :stuck_out_tongue: Jeśli się mylę to mnie popraw Darth ReX