Jak to jest z GPS'em, opłaty

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy coś się płaci za uzywanie nawigacji GPS. Tzn. jeśli kupiłbym np. to urządznie: http://www.allegro.pl/item358448335_hit … ar_fv.html to czy odrazu mogę go odpalić i będzie chodzić, czy musze wykupić jakiś pakiet czy coś? Prosze o odp. po w sprawach GPS’u jestem n00bem :wink:

Za korzystanie z GPS, nic się nie płaci :slight_smile:

Więc bez żadnego pakietu i będzie chodzić od pierwszego uruchomienia :smiley:

Macio117 , aha też tak myślałem, ale nie byłem pewien :slight_smile:

Za korzystanie z GPS płaciło się kilka lat temu :smiley:

Nie za GPS nie płacisz jest ogólnodostępny dla użytkowników cywilnych z dokładnością około 5m.Wojsko amerykańskie ma 10 razy większą dokładność bo używają innych zaszyfrowanych precyzyjnych kodów PPS.Za GPS nigdy się nie płaciło ale przez jakiś czas dostęp do GPS miała tylko armia amerykańska. Pozdrawiam.

nie wiem jak w tym modelu ale najczęściej trzeba płacić za aktualizacje map i nie są to małe kwoty ! jeśli kupiłeś ten model Mediona to napisz jak się sprawuje

kwasna pikla , nie nie kupiłem jeszcze ale ojciec ma zamiar kupić i dlatego się pytam jak to z nim jest :wink:

jest tak: za samo korzystanie z GPS nic nie płacisz, natomiast za mapę do niego lub jej aktualizacje płacisz tj. np za program automapa