Jak to jest z kontem w banku i do czego się przydaje?

(M Kupczynas) #1

Siemka

Po przeczytaniu tematu Jakie konto, w jakim banku? chciałem założyć konto w banku mBank izzybank,ale:

1. Do czego takie konto Mi się przyda :?:

2. Czy dostanę kartę do bankomatu itp.. :?:

3. Czy po założeniu konta mogę wpłacać na nie kasę i mama nie będzie mogła wyciągnąć tylko Ja :?:

4. Czy mogę wpłacić kasę na konto i pieniądze będą rosły co roku o ileś % :?:

Mam 15 lat i się nie znam dlatego się pytam,więc proszę nie mieć do Mnie żadnych pretensji :stuck_out_tongue:

(Krystian92) #2

Siema !!

Właśnie załoyłem sobie też to konto (mbank - izzy) pare dni temu przez internet, a dzisiaj przyszedł kurier i wszystko przyniusł i już korzystam z konta.

1. Konto masz oczywiście do trrzyamania kasy, np. żeby ci rodzeństwo nie podbierało z portfela kasiorki :D. Możesz robić przelewy na inne konta bankowe itp. Możesz używać mTransfer np. żeby płacić na allegro, i w innych serwisach. A jeśli masz epulsa to mtransferem możesz kupić 100 pulsarów za 5.50zł i zyskać 25pulsów na konto.

2. Tak, dostajesz karte do bankomatu - visa electron

3. Podczas składania formaluarzu na stronie mbanku możesz zaznaczyć czy opiekun może mieć wgląd na twoje konto, jeśli zaznaczysz że nie to nic ci nie wypłaci.

4. Oprocentowanie jest 0.50% więc dużo ci nie urośnie ale zawsze coś i przynajmniej masz kase w bezpiecznym miejscu.

Wszystko masz dokładnie opisane na stronie http://www.mbank.com.pl/oferta/rachunki/izzy/index.html

Te wszystkie pytania które zadałeś to znalazłbyśtam odpowiedzi

Ogólnie to bardzo polecam

(M Kupczynas) #3

Dzięki za odpowiedź :smiley: .Założyłem tam konto i czekam na telefon żeby się umówić z kurierem :slight_smile: .

(Bunio) #4

Jeszcze ja mam jedno pytanie.

Jeżeli będę miał konto w mBank-u ,to jak mam wpłacić pieniądze ?

I czy mogę je potem pobrać z każdego bankomatu ?

(aju) #5

w bankomacie, na poczcie itp. Jest wiele sposobów.

Należy liczyć się jednak z tym, iż każdy sposób ma swoją cenę (prowizje)

(sdar) #6

Wpłat dokonuje się przelewen z innego konta, wpłacając gotówkę we wpłatomatach MBanku (lista adresowa jest na stronie banku) lub robiąc przelew gotówkowy w innym banku ale wtedy płacisz niestety prowizję.

Pieniądze możesz wypłacić z każdego bankomatu ale pamiętaj, że darmowe wypłaty są tylko w bankomatach MBanku (jest ich niewiele) oraz w bankomatach sieci Euronet (jest ich bardzo dużo)

(Philips Piotr) #7

Dodam do siebie że kase można bez prowizji przelać z konta w WBK.

(Kiepas) #8

Wpłacając kase z poczty płacisz 2,50zł prowizji (jak sie nie mylę do 1000zł potem wiecej)

(Bunio) #9

Dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

(system) #10

za darmo wypłaty sie robi w bankomatach bz-wbk :smiley: :smiley: sdar jak nie wiesz to niepisz :slight_smile: mój brat ma konto w mbanku więc wiem to ze żródła.

(aju) #11

dary rozmawiamy o wpłatach na konto, nie o wypłatach :wink:

(system) #12

:wink:

(sdar) #13

OK w BZ-WBK TEŻ można wypłacić bez prowizji. Przeoczyłem. Jednak dary ,nie wyciągaj zbyt daleko idących wniosków

bo też dysponuję kontem w tym banku wieć "źródło" jest jakby bliższe niż Twoje :wink:

Koniec OT na ten temat.

(Krystian92) #14

Wpłacić możesz też robiąc przelew z innego banku internetowego.

Np. ja mam jeszcze integrum w bgż i tam sobie robie przelew na to nowe konto w mbanku za 0.50zł (50gr).

Są także dostępne wpłatomaty: więcej info http://www.mbank.com.pl/oferta/karty/ba ... index.html

Jeśli by się zajrzało na strone banku i poświęciło kilka sekund na poszukanie informacji to napewno lepiej to wyjdzie, i oczywiście dostanie się o wiele bardziej precyzyjną i szegółową odpowiedź.

(Kiepas) #15

Mam konto w mBanku i robię wypłaty za free w bankomatach Euronetu i WBK