Jak to jest z numerem konta

Witam

Chce sprzedać telefon i chciałem podać numer konta rodziców aby zwycięzca aukcji wpłacił mi tam kase ale rodzice powiedzieli że nie dadzą mi numeru bo mają numer można wyciągać kase z konta i nie chcą żeby ktoś ich okradł. Dla mnie to jest conajmniej dziwne bo tyle ludzi daje swoje numery konta na allegro i nic im złego się nie dzieje…

jak to jest ?

No i mają troche racji , bo numery kont na które napływają główne dochody rodziny powinny pozostać tajemnicą , osoby handlujące na aukcjach internetowych zazwyczaj posiadają konta które wyłącznie zastosowanie mają tylko w handlu internetowym , pieniądze na takie konto wpływają tylko na krótki czas , następnie kierowane są na własciwe konto , automatycznie przez bank lub poprzez wypłate i wpłate.

ehh… to jak tu cokolwiek sprzedać na allegro ?

Najlepiej za pobraniem. Kase na bank dostaniesz i nikto rodziców nie obrobi :slight_smile:

za pobraniem… eee… wysle a paczka wróci… eee ehh… co za nędze życie…

sam sobie konta nie zaloże bo m inie potrzebne a szkoda mi sprzedac coś w komisie za 200 zl jak na allegro sprzedaje się za 320-350 zl

Zbych1 tego typu konta, służą raczej do transakcji wychodzących a nie przychodzących.

szczerze, bardzo rzadko spotykam się z sytuacją gdy ktoś nie chce podać numeru konta, bo takie konto do którego numer zaczynamy utajniać przestaje mieć praktycznie rację bytu.

dlaczego?

jak ktos moze sie niby dobrac do pieniedzy majac tylko numer konta?

no właście też mnie to dziwi, to poszedł bym do baku podałbym czyjeś numery konta i powiedziałbym żeby mi wypłacili 50 zł i co ? to fortune mógłbym zrobić ;D

Zaproponuj zwyciężcy ze wyslesz paczkę za pobraniem . I na paczce pobraniowej wypelniasz aby kasa przyszla na adres domowy , nie na zadne konto . Ja tak zawsze robię…i się jeszcze nie zawiodłem.

Co ty nie powiesz :stuck_out_tongue:

Bez wahania możesz podać nr konta i dane do przelewu, wystarczy imię i nazwisko. W banku i tak nie wydadzą kasy bez dowodu

o boshe,boshe … jak moga wyciagnac ci kase z konta po samym numerze ??? (jak wiesz to mi powiedz to spisze sobie wszystkie numery kont z allegro) … a nie mozesz odrazu napisac ze rodzice boja sie udostepniac takich rzeczy w internecie bo twierdza ze internet to wróg…a mozesz sobie zalozyc konto na inteligo … tam nic nie placisz jezeli nie masz dodatkowych uslu… a w przyszlosci moze ci sie przydac konto … Pozdrawiam i przemysl to

bardzo dobrym rozwiazaniem jest Mbank, ja osobiscie zanim skonczylem 18 lat mialem tam konto i korzystalem z niego z dobrymi efektami wiec polecam tobei rowniez zalozenie konta dla malolatow i ewentualnie pozniejsze wyplacanie/przeelwanie an konto rodzicow

Oczywiście popieram.

To tak jakby ktoś mógł dobrać się do Twojego telefonu komórkowego przez numer :-o