Jak to jest z numerem konta

(Pyra20) #1

Witam

Chce sprzedać telefon i chciałem podać numer konta rodziców aby zwycięzca aukcji wpłacił mi tam kase ale rodzice powiedzieli że nie dadzą mi numeru bo mają numer można wyciągać kase z konta i nie chcą żeby ktoś ich okradł. Dla mnie to jest conajmniej dziwne bo tyle ludzi daje swoje numery konta na allegro i nic im złego się nie dzieje..

jak to jest ?

(Zbych ) #2

No i mają troche racji , bo numery kont na które napływają główne dochody rodziny powinny pozostać tajemnicą , osoby handlujące na aukcjach internetowych zazwyczaj posiadają konta które wyłącznie zastosowanie mają tylko w handlu internetowym , pieniądze na takie konto wpływają tylko na krótki czas , następnie kierowane są na własciwe konto , automatycznie przez bank lub poprzez wypłate i wpłate.

(Pyra20) #3

ehh... to jak tu cokolwiek sprzedać na allegro ?

(Borys951) #4

Najlepiej za pobraniem. Kase na bank dostaniesz i nikto rodziców nie obrobi :slight_smile:

(Pyra20) #5

za pobraniem.. eee... wysle a paczka wróci... eee ehh... co za nędze życie..

sam sobie konta nie zaloże bo m inie potrzebne a szkoda mi sprzedac coś w komisie za 200 zl jak na allegro sprzedaje się za 320-350 zl

(Airborn) #6

Zbych1 tego typu konta, służą raczej do transakcji wychodzących a nie przychodzących.

szczerze, bardzo rzadko spotykam się z sytuacją gdy ktoś nie chce podać numeru konta, bo takie konto do którego numer zaczynamy utajniać przestaje mieć praktycznie rację bytu.

(Kostrzewa83) #7

dlaczego?

jak ktos moze sie niby dobrac do pieniedzy majac tylko numer konta?

(Pyra20) #8

no właście też mnie to dziwi, to poszedł bym do baku podałbym czyjeś numery konta i powiedziałbym żeby mi wypłacili 50 zł i co ? to fortune mógłbym zrobić ;D

(Allegretto14) #9

Zaproponuj zwyciężcy ze wyslesz paczkę za pobraniem . I na paczce pobraniowej wypelniasz aby kasa przyszla na adres domowy , nie na zadne konto . Ja tak zawsze robię...i się jeszcze nie zawiodłem.

(system) #10

Co ty nie powiesz :stuck_out_tongue:

Bez wahania możesz podać nr konta i dane do przelewu, wystarczy imię i nazwisko. W banku i tak nie wydadzą kasy bez dowodu

(kubasx4) #11

o boshe,boshe ... jak moga wyciagnac ci kase z konta po samym numerze ????? (jak wiesz to mi powiedz to spisze sobie wszystkie numery kont z allegro) ... a nie mozesz odrazu napisac ze rodzice boja sie udostepniac takich rzeczy w internecie bo twierdza ze internet to wróg...a mozesz sobie zalozyc konto na inteligo ... tam nic nie placisz jezeli nie masz dodatkowych uslu... a w przyszlosci moze ci sie przydac konto .. Pozdrawiam i przemysl to

(Michu151) #12

bardzo dobrym rozwiazaniem jest Mbank, ja osobiscie zanim skonczylem 18 lat mialem tam konto i korzystalem z niego z dobrymi efektami wiec polecam tobei rowniez zalozenie konta dla malolatow i ewentualnie pozniejsze wyplacanie/przeelwanie an konto rodzicow

(Rosa Killer) #13

Oczywiście popieram.

To tak jakby ktoś mógł dobrać się do Twojego telefonu komórkowego przez numer :-o