Jak to jest z tym Centrum zabezpieczeń i zaporą

(esc) #1

Mam wyłączoną Zaporę systemu Windows XP i chciałem ją włączyć i tak czytam i czytam na ten temat i na necie niektórzy chcą wyłączyć, to centrum - że spowolnia to system, że program antywirusowy wyłącza zaporę :arrow: to w końcu ma być ta zapora włączona czy wyłączona , nawet jak mam AVG :?: Już świra dostaje od tego :expressionless:

(Sebos99) #2

Jak masz antywirusa to przydało by się posiadać jeszcze firewalla, więc albo włącz zaporę windows, albo zainstalować oprogramowanie firm trzecich (zone alarm, comodo), które jest o wiele lepsze o tej zapory. Albo od razu zainstalować cały pakiet: antywirus+firewall.

Programy antywirusowe jej nie wyłączają przy instalacji, wyłączają ją pakiety zabezpieczające, bo one mają wbudowanego firewalla i nie ma potrzeby posiadać dwóch zapór na komputerze.

(system) #3

Ja z kolei poleciłbym ci lżejszy od comodo i szczelniejszy niż zone alarm - Sunbelt Personal Firewall. Polecam - będzie współgrał z AVG, darmowy,ale przez 30 dni możesz korzystać z dodatkowych opcji (poniekąd mało przydatnych - blokowanie reklam i pop-up, co jest w nowoczesnych przeglądarkach internetowych jest dostępne bezpłatnie). Po trzydziestu dniach masz samego firewall'a z aktualizacjami. Czyli możesz być spokojny o swój komp. Instalację i konfigrurację programu, krok po kroku + screeny masz :arrow: tutaj.

Aha, przed instalacją programu wyłącz zaporę systemową [start => Ustawienia => Panel Sterowania => Centrum Zabezpieczeń => Zapora systemu Windows => zaznacz opcję Wyłącz].

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat zabezpieczenia twojego systemu, polecam ci obejrzenie :arrow: demonstracji w vortalu.

A co do twojego pytania - lepiej mieć zabezpieczony system i zainwestować trochę ramu, niż potem robić formata dysku. Obecnie firewalle i antywirusy wykorzystują niezauważalną ilość zasobów systemowych. Raczej odradzam ci pakiety zabezpieczające, gdyż są cięższe niż zwyczajne zabezpieczenie oddzielnymi programami. Do tego któryś komponent [zazwyczaj firewall jest marnej jakości].

(esc) #4

Tzn. mimo że mam wyłączoną zaporę, to tak naprawdę mam drugą zaporę włączoną :?:

(Sebos99) #5

Jeśli sobie zainstalujesz osobnego firewalla to tak. Bo domyślam się, że na komputerze masz zainstalowana AVG anti-virus, a on nie posiada zapory. Żeby ją mieć musiałbyś mieć płatne AVG Internet Security