Jak to jest z tymi paczkami?

Hej koleżanka z Warszawy wysłała mi paczkę . I powiedziała że kurier przywiezie mi tą paczkę w niedziele albo w sobotę do godz. 14stej . A ja mieszkam w małym mieście Międzyrzecz… Powiedzcie mi czy oni w weekend mi przywiozą tą paczkę.

Z góry dziękuję :slight_smile:

W jaki sposób była ta paczka wysłana? Poczta Polska czy firma kurierska?

Jeśli Poczta, to dostarcza paczki też w soboty, przesyłka wysłana dziś dojdzie na jutro pod warunkiem, że to paczka priorytetowa, i innym przypadku marne szanse.

Wysłana za pośrednictwem firmy kurierskiej - pod warunkiem, że została opłacona dodatkowa usługa - “dostarczenie w sobotę”, większość (jeśli nie wszystkie) firm kurierskich nie dostarcza przesyłek w sobotę bez tej dodatkowej opłaty.

Odległość jest dość duża - pół Polski. Jeśli paczka wysłana została w piątek firmą kurierską z opcją dostarczenia w sobotę i niedzielę do 14:00, paczka powinna dojść. Jak nie w sobotę, to w niedzielę. Trzeba tylko pamiętać, żeby być cały czas w domu, kiedy przyjedzie kurier - kurierzy niechętnie jeżdżą do małych miejscowości i kurier będzie starał się wymigać od dostarczenia paczki jeśli nie zastanie cię za pierwszym razem.