Jak to jest z wytrzymałością płyt DVD?


(Sebastian Peryt) #1

Witam,

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie jestem pewien czy w dobrym miejscu umieściłem temat, tak więc, jeśli popełniłem błąd to proszę o wybaczenie :slight_smile:

Ostatnio w pracy zadano mi pewne dość interesujące pytanie, na które przyznaję, nie znalem odpowiedzi i teraz to zaczyna mi ono nawet spędzać sen z powiek. Tutaj już nie chodzi o pracę, tylko o odpowiedzenie samemu sobie na nie. A mianowicie, ile mniej więcej odtworzeń filmu zapisanego na płycie DVD takowa płyta może wytrzymać, że nie będzie żadnych problemów? W necie znalazłem tylko informację ile lat może taka płyta wytrzymać, ale to nie jest to o co mi chodzi. Mnie interesuje ilość odtworzeń samej płyty.

Tak jeszcze gwoli ścisłości, co do jakości płyty, to powiedział bym, że chodzi o takie płyty z filmami nie nagranymi na domowej nagrywarce tylko normalnie kupionymi w sklepie (czyli o ile się nie mylę - płyty są wytłoczone).

Będę wam wdzięczny za odpowiedź, bo na prawdę mnie to zaczęło interesować.


(Cedar) #2

Ilość odtworzeń nie ma znaczenie - płyta jest odtwarzania bez fizycznego kontaktu między nią a głowicą (odczyt za pomocą światła) a moc lasera ma wpływ pomijalny na zużycie płyty.


(Sebastian Peryt) #3

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli jak dobrze rozumiem, płyta może być odtwarzana nieskończoną ilość razy (pomijając jej "starzenie się" czyli utlenianie warstw)?


(JNJN) #4

Tak, o ile nie będzie np porysowana lub zniszczona w inny sposób.


(xyzzyx) #5

Niedawno na ten temat viewtopic.php?f=6&t=421093 Pozdrawiam.


(Sebastian Peryt) #6

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Więcej pytań nie mam.

Pozdrawiam