Jak to jest z wytrzymałością płyt DVD?

Witam,

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie jestem pewien czy w dobrym miejscu umieściłem temat, tak więc, jeśli popełniłem błąd to proszę o wybaczenie :slight_smile:

Ostatnio w pracy zadano mi pewne dość interesujące pytanie, na które przyznaję, nie znalem odpowiedzi i teraz to zaczyna mi ono nawet spędzać sen z powiek. Tutaj już nie chodzi o pracę, tylko o odpowiedzenie samemu sobie na nie. A mianowicie, ile mniej więcej odtworzeń filmu zapisanego na płycie DVD takowa płyta może wytrzymać, że nie będzie żadnych problemów? W necie znalazłem tylko informację ile lat może taka płyta wytrzymać, ale to nie jest to o co mi chodzi. Mnie interesuje ilość odtworzeń samej płyty.

Tak jeszcze gwoli ścisłości, co do jakości płyty, to powiedział bym, że chodzi o takie płyty z filmami nie nagranymi na domowej nagrywarce tylko normalnie kupionymi w sklepie (czyli o ile się nie mylę - płyty są wytłoczone).

Będę wam wdzięczny za odpowiedź, bo na prawdę mnie to zaczęło interesować.

Ilość odtworzeń nie ma znaczenie - płyta jest odtwarzania bez fizycznego kontaktu między nią a głowicą (odczyt za pomocą światła) a moc lasera ma wpływ pomijalny na zużycie płyty.

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli jak dobrze rozumiem, płyta może być odtwarzana nieskończoną ilość razy (pomijając jej “starzenie się” czyli utlenianie warstw)?

Tak, o ile nie będzie np porysowana lub zniszczona w inny sposób.

Niedawno na ten temat viewtopic.php?f=6&t=421093 Pozdrawiam.

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Więcej pytań nie mam.

Pozdrawiam