Jak to mam nagrać?

Witam. Mam 2 problemy z danymi na płycie.

  1. Wątek:

Trochę jest to skomplikowane i nie wiem do końca jak to wytłumaczyć - ale spróbuję. Mam nagrany obraz jakiejś tam płyty w formacie .iso na płycie CD-R. Za każdym razem, aby korzystać z danych umieszczonych w formacie .iso muszę wczytywać obraz przez np. DAEMONA. Chciałbym przenieść dane z tego obrazu na drugą płytkę jako dane - żebym nie musiał wczytywać obrazu za każdym razem. Wydaje mi się, że muszę to tak zrobić: wczytać obraz płyty i na pulpit skopiować jego zawartość, a potem te dane nagrać jeszcze raz na drugą inną płytę. Czy dobrze ja to rozumiem? Czy tak to mam zrobić?

A 2 wątek jest następujący:

Tutaj to dopiero jest namieszane :stuck_out_tongue: Na płycie DVD+R ma wgrane 2 foldery. W tych folderach są obrazy płyt o formacie .mds. Inaczej mówiąc na pycie DVD są zgrane 2 płyty CD, które mają obrazy .mds. Sytuacja jest podobna do poprzedniej. Chciałbym, aby te dane z .mds były zgrane jako zwykłe dane. Interesują mnie 2 możliwości. Żeby te 2 foldery zgrać na 2 CD-R osobno - ale jako zwykłe dane anie w formacie obrazu .mds, albo żeby te 2 foldery były zgrane na 1 DVD ale również jako zwykłe dane. Najważniejsze, żeby się pozbyć .mds. Wydaje mi się, że muszę zrobić podobnie jak wcześniej, czyli tak: zgrać te dane z .mds na pulpit a potem zgrać na 2 różne CD-R, ale nie wiem zabardzo jak mam zgrać żeby zwykłe dane były z 2 folderów na 1 płycie DVD+R?

Mam nadzieję, że załapiecie o co mi chodzi i wytłumaczycie mi jak to mam zrobić. Z góry dziękuję.

w obu przypadkach rozwiązane masz podobne, zależy tylko czy masz 2 napędy w kompie czy jeden

jeśli masz jeden napęd to skopiuj sobie obrazy na dysk

następnie montujesz dany obraz w deamonie (np ten cd-r) i w programie do nagrywania (nero, ashampoo) wybierasz kopiuj cd i jako źródło podajesz wirtualny napęd Deamona a jako cel czystą płytę cd

w drugim przypadku montujesz po kolei każdy obraz z plyty dvd, zawartość z napędu wirtualnego kopiujesz gdzieś na dysk twardy a poźniej każdy osobno nagrywasz na płytę i tyle

dobrze to rozumiesz

a co do drugiego, rozumiem, że chcesz z tych pliki z tych 2 obrazów zgrać na jedną dvd, więc zkopiuj te pliki z tych obrazów i wrzuć je w jeden folder i normalnie nagraj na dvd

JUNIOR357

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Panowie, a po co tyle zachodu z montowaniem obrazów do demona itp. Wystarczy zgrać obrazy na dysk, a w programie do nagrywania odszukać opcję: Nagraj z obrazu, albo podobnie. Na przykładzie Nero Express w anglojęzycznej wersji to nazywa się to: Disc Image or Saved Project i jest na samym dole w głównym okienku. Wybierasz ta opcję, wskazujesz plik z obrazem iso i nagrywasz. W przypadku obrazów w formacie mds musisz posłużyć się aplikacją Alkohol 120% lub starszym (nie pamiętam ile ma vol :-)), bądź dowolnie inną oplikacją obsługująca ten format, bo Nero chyba sobie z nim nie radzi. Samo z siebie wynika, że lepiej nagrać na dwie osobne płyty cd (inaczej tą metodą nie da rady). Nie będzie dzięki temu kłopotów z ewentualnym dublowaniem plików, albo z bootowalnością plyty.