Jak to sformatować?

Mam problem otóż chce zrobić format dysku C (tego na kturym mam windowsa) Mam windowsa XP i nie wiem jak mam go sformatować.Wcześniej robiłem to płytą z Windowsem 98 ale teraz jej nie mam. Czy moge zrobić tak że PPM na dysk C i formatuj ?? Prosze o pomoc

Za pomocą płyty z WindowsXP, wystarczy ustawić bootwanie z CD w BIOSie.

Jeżeli zrobisz ppm na dysk c za Chiny nie sformatujesz tego dysku ;). Musisz sformatować go z płyty Windowsa XP, po prostu wkładasz płytę, bootujesz z niej i później w czasie instalacji świeżego windowsa formatujesz.

Ale ja chcialbym całkowice ten dysk sformatować czy płytą z Xp można tak zrobić ??

Tak :slight_smile:

ale dysk formatuje się podczas instalacji świeżego windowsa czy to jest oddzielny proces ?? czy może poprostu instalator sam pyta " Czy chcesz sformatować dysk na którym znajduje się system Windows" ??

Lektura na wieczór:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731

Pojawia się menedżer partycji i tam wybierasz gdzie chcesz zainstalować windowsa i czy daną partycję sformatować.

no nie da rady . Robie wszystko dobrze ale mam 3 opcje do wyboru w sprawie dysku C :

1.Moge Usunąć partycje

2.Moge zainstalować Windowsa na tej partycji (pisało że to moze powodować problemy)

3.Moge utworzyć nową partycje

Nie ma tam nic o Formatowaniu Partycjii :frowning: :frowning:

Wybierasz usuń partycję, i stwarzasz ją na nowo (klawisz C) Nie rozumiem w czy problem :smiley: Potem wybierasz partycje na której chcesz mieć Windowsa (dajmy na to C:) i wybierasz system plików (daj NTFS :stuck_out_tongue: szybkie lub nie - nie ma znaczenia zbytnio), a drugą partycję (na której nie masz Windowsa) to formatujesz z zpoziomu systemu (PPM na partycji np. D: -> Forumatuj -> Wybierz NTFS i zaznacz “Szybkie formatowanie” -> Rozpocznij)

:smiley:

ale partycje FAT32 z poziomu instalatora też moge utworzyć ??

Tak. Jak chcesz to możesz, przy instalacji (zanim zainstaluje się system) to pyta jaki system plików chcesz mieć.

Witaj, Hermanie! Nie odbierz tego jako złośliwść, ale było już o tym w kilku niejscach. Niemniej jednak-jeśli Ci bardzo zależy- posłychaj kilku rad praktycznych. Ja zawsze tak robię -z pozytywnym skutkiem.Wszystko, co musisz mieć, to tzw. dyskietka startowa( najlepiej Win ME, bo ma polskie znaki, choć może być i Win 98 ) i płyta instalacyjna Win XP.

I jedziemy:

  1. Po uruchomieniu komputera wejdż do BIOS,u (przycisk Del w momencie rozruchu)

2.Ustaw jako pierwsze(First Boot)- uruchomienie z dyskietki (dyskietka musi być w stacji )

3.Wybierz “uruchom komputer bez obsługi CD”

4.Po ukazaniu się A> wpisz: format C: i zatwierdż to, naciskając Enter

  1. Na kolejne pytanie odpowiedz tak, wciskając T

6.Po skończonym formatowaniu zrestartuj komputer(Ctrl+Alt+Del)i wyjmij dyskietkę-nie będzie już potrzebna.

Po uruchomieniu ponownie “odwiedż” BIOS- tym razem First Boot ustaw na CD ROOM.Dalej postępuj już wedle komunikatów na ekranie.Jedż spokojnie do momentu pojawienia ię komunikatu "ponowne uruchomienie komputera nastąpi za… Po restarcie i ponownym uruchomieniu jeszcze raz wizyta w BIOS,ie- po to ,by tym razem ustawić First Boot na HDD, czyli twardy dysk.Jako drugi ustaw CD, trzeci-dyskietkę(Floppy). Zatwierdż zmiany i spokojnie instaluj system do końca. Powodzenia!

Herman123 zamiast zadawac tyle pytan przejzyj link który podałem pysiu opisał tam wszytsko zobacz i bedziesz wiedziec wszytsko.

A pozatym polecam ten symulator instalacji windows :roll:

Dyskusje OT na PW proszę.

Czystka watku z otów.

No to sa problemy czy instalka XP zrobi nowe partycje - wystarczy poczytac co pisze podczas instalacji -a moj Samsug w smietniku - dziki Fiesta :-/