Jak to w końcu jest? Czy Hiren's Boot jest legalny?

Ten wygląda jak Windows 10. Chyba to nie jest legalne(?)

Bo to windows 10 PE, zresztą załadowany tak, że nie da się uruchomić w nim chrome, czy firefoxa. Jedynie partycjonowanie aomei - sięga 2GB pamięci. Nie ma czasowego limitu.

Starsza wersja z xp mini to jest leciutka i można w nim uruchomić gparted. Co do menu start mini - to w programy jest opcja przedłużenia działania xp mini na ponad 24 godzin, ale nie rozpatrzyłem się - na ile.

Co to za jakieś limity czasowe, robicie serwer z hirens boot że ma działać 24/7?

Ani nie wiem. Sprawdziłem xp mini I usuwałem partycje z linuxem, potem tworzyłem nowe i formatowałem ntfs dla windows. Przy okazji w menu start było takie coś, taki wpis o przedłużeniu xp mini.

Aha to pewnie nieaktywowany ten Windows XP i wykrywa pewnie on datę “stworzenia” sprzed wielu lat :smile:

Nie tylko się da, ale zarówno FF, jak i Chrome są preinstalowane i można z nich skorzystać chwilę po (auto)skonfigurowaniu sieci.

1 polubienie

Ja żałuję, że nie pobrałem IE6 - IE8 w jednym pliku 9 lat temu jak pewna firma udostępniała, teraz się przebrandowała i teraz udostępnia inaczej już nie w jednym pliku.

Bez przekręcania proszę. To, że mając 2 do 3 GB RAM - to nie ma co się brać za hirensa z windows 10 PE x64. Po wpisaniu hasła sieciowego był internet i totalna zawiecha, bo zbrakło pamięci przy próbie uruchomienia chrome.

W starszym hirensie na xp mini można dowolnie serfować w necie.

Co przekręcam?

Bogdan - specjalnie dla Ciebie. Odpaliłem sobie tegoż Hiirensa. Popatrz: jest Chrome i lisek. Ten ostatni zaktualizowany jednym kliknęciem do najnowszej wersji. Żebyś nie myślał, że ściemniam: popatrz na zieloną strzałkę… Tak na marginesie. Współczuję Ci. Biczujesz się tym swoim Win XP, monitorem 17 cali, cienką emeryturą i że was nieboraków dwoje. Nie rób z siebie męczennika bo to raczej już dzisiaj nie robi na młodzieży większego wrażenia. Opuść schyłek XX wieku, kup jakiś lepszy sprzęt/ postaw Windowsa 10 i pożyj z nim. Zaprzyjźnisz się z nim i go polubisz. Uwierz staremu zgredowi.
Naprwdę nie robię sobie jaj. Słowo daję! :yum:

Dla smaczku dorzucę jeszcze jedną wariację Windowsa 10PE

Odpal teraz na systemie z 2 GB RAM i słabym procesorze co ma słabe wsparcie dla 64 bitów.

Ja to właśnie miałem na acer aspire revo. Mógłbyś uruchomić FF i pokazać procesy w task manager? Ile pamięci bierze? Po aktualizacji liska?

Ale Ty do mnie @krystian3w?
Wczytaj się w moje przesłanie do @Bogdan_G . Kto nie może odpalić swojego sprzętu na tym Hirensie i jemu podobnych, no cóż.
Edit: Kto nie może odpalić Hirensa to z pewnością odpali Strelca w opcji 32-bitowej…

No cóż - sprzęt jaki jest, to tylko ze skromnej emeryturki 9 i 11 lat temu i to jeszcze na raty. To, że na ponad 11 letnim pc z XP odpalam 4k i stream tv live HD, to tylko świadczy o umiejętnym wykorzystaniu sprzętu, a pogarda dla tych, którzy nie maja lepszego sprzętu, - jest nie na miejscu.
Pewnie nie doczekam lepszych czasów…

Pozwól, że jutro to zrobię. Przewajchowałem się i jetem już na ‘normalnej’ windzie. Nie chce mi się już dziś na abarot :laughing:
Za daleko poszedłeś z tą pogardą. Wyczytałeś to z mojego postu???

Służę uprzejmie:



1 polubienie

Dzięki wielkie. 2.57GB RAM bierze, to dlatego na moim komputerku 2GB RAM nie chciał ruszyć firefoxa.
Ten hirens z windows 10 PE - nie jest dla słabych komputerów.

1 polubienie

O Windows PE można poczytać tutaj:
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/winpe-intro

W szczególności sekcję “Limitations”:
Windows PE is not a general-purpose operating system. It may not be used for any purpose other than deployment and recovery. It should not be used as a thin client or an embedded operating system

Czyli: dopóki Win PE wykorzystywany jest do rozwiązywania problemów z istniejącymi instalacjami Windows, dopóty można go używać bez obaw.

1 polubienie

Do kompletu dokładam Bob.Omb’s Modified Win10PEx64 Release - v4.0. Podobny do nowego Hirensa wyglądem i funkcjonalnością:
http://vault.theworkpc.com/