Jak to zrobic żeby dwa systemy działały?

(Cekol1) #1

ostatnio miałem taki problem że jak zainstalowałem xp to vista mi nie działała i na forum ktoś mi powiedział że najpierw się xp powinno instalować

a potem viste no i tak też zrobiłem i teraz nie działa mi xp co robić HELP!!??

(Wujek 15) #2

Cekol.. kolejny.. Patrz w dol. Czlowieku.. Musicie tak spamowac to forum ? Wszystkie tematy takie same.. Nieco nizej masz podobne problemy.

(Paluch Ti) #3

Nie możliwe że nie działa. zrób tak: stwórz dwie partycje. Na Pierwszej zainstaluj windowsa xp a na drugiej Windowsa Viste i przy właczaniu kompa bedziesz miał do wyboru który system chcesz uruchomić. Pzdr.

(Cekol1) #4

tak właśnie zrobiłem i tam gdzie sie wybiera systemnie ma xp jest tylko vista do wyboru

(Paluch Ti) #5

jest na pewno, tylko się nazywa wczyśniejsza wersja systemu windows (i to jest właśnie xp) chyba że instalowałeś angielską wersję visty to będzie napisane po angielsku :stuck_out_tongue:

(Janek Max) #6

Nie możliwe a masz napisane "Poprzednie wersje windows" :?

(Paluch Ti) #7

Weź uruchom kompa i sprawdź mowie Ci jak wyskoczy Boot Manager to weź strzałkę do góry i naduś ENTER.

(system) #8

MIALEM IDENTYCZNIE! !!

(Cekol1) #9

nic z tego tylko vista jest ,nie wiem czy to jakieś znaczenie ma ale viste z biosa instalowałem a nie z xp

(Webbartek) #10

Pomoże Ci tylko program VistaBootPro

http://www.vistabootpro.org

(Cekol1) #11

zainstalowałem tego easybcd i dodałem xp i jak włączam kompa i wybieram xp to pisze że plik ntldr jest uszkodzony albo go nie ma czy jakoś tak

jak to zrobić??

(Janek Max) #12

Która partycja ci się pierwsza uruchamia??Włącz żeby ci się uruchamiała druga F11

(Cekol1) #13

dzięki za rady ale już sobie dałem rade wystarczyło w konsoli odzyskiwania wpisać polecenie żeby skopiować ten plik z płytki oto to polecenie może sie kiedyś komuś przyda:) copy x:\i386\ntldr C:\

(Lukasz Kryj) #14

Witam

Dokladny tutorial jak zainstalowac viste, xp na jednym kompie.

jezyk: ang.

http://www.apcstart.com/5023/dual_booting_xp_with_vista

Pozdrawiam