Jak uaktualnić BIOS

Witam, mam pytanie, jak uaktualnić bios?? Chciałbym zmienić bios aby wstawić lepszy procesor. Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, więc proszę o instrukcję krok po kroku. Moja płyta główna to: ECS P6BAT-ME.

Poczytaj

Witaj.

Powiem tak, szczerze nie miałem ochoty logować się i cokolwiek pisać…ale po koleżeńsku odradzam Ci kombinować cokolwiek, na zasadzie " krok po kroku" jeżeli nigdy tego nie robiłeś samodzielnie.

Odradzam samodzielnych działań - bez wsparcia kogoś , kto ma coś takiego już za sobą. Po pierwsze potrzebna jest bardzo dokładna nazwa płyty i jej wersja. nazwa i serja biosu, ściągnięta ze strony producenta lub dystrybutora płyty [często jest to odpłatne] . U mnie polegało to na :

1.ściagasz z internetu software biosu

2.flaszujesz dyskietke z tym software

3.restart kompa -wejście do biosu i ustawienie bota z dyskietki.

4.wkładasz dyskietke i robisz kolejny restart kompa.

5." modlisz " się by dyskietka była dobrze zflaszowana i by nie wyłaczyli właśnie prądu, by ci nie padł ups a w ogóle byś miał trochę szczęścia .

  1. jak pójdzie dobrze zobaczysz to na monitorze

  2. jak pójdzie zle masz wydatek - nowa płyta główna…

pozdrawiam

Jak ma gware to wysyła do serwisu z podaną przyczyną, że coś padło

Teraz jak jest bios wlutowany to 2-3tyg zanim naprawią/wymienią na nową

Jeśli bios nie niej wlutowany to jest kwestia tygodnia. Zależy od serwisu

Nie koniecznie nowa płyta, bo w serwisie mogą to naprawić.

macie racje.

…ale jeżeli serwisant będzie miał zły dzień i dobrze “powęszy” to wyczai , że kolega bawił się w uaktualnienia …

miałem przed laty podobna sytuację z uaktualnieniami dwóch rzeczy…

nagrywarki w pc i stacjonarnego odtwarzacza dvd. same uaktualnienia powiodły sie bez problemów podobnie jak bios płyty głównej do pc ale po jakims czasie sprzęty zwyczajnie padły a że były na gwarancji to trafiły do serwisu i tu dostałem w obu przypadkach klapsa po łapkach.

samodzielne uaktualnienia oprogramowania są pierwszym krokiem do utraty gwarancji nawet gdy sprzęt padł nie z twojej winy ani nie był spowodowany zwianą softu …

Złączono Posta : 23.11.2007 (Pią) 23:18

coś ci tu znalazłem - chyba warto sie temu bliżej przyjżeć…

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downlo … %20%20(1.1&CategoryID=1&MenuID=82&LanID=16