Jak uaktualnić Bios?


(Zagadkaklasa3) #1

Jak updatować bios ? Lub coś zrobić aby był nowszy !


Poprawiono

S.Sz


(m89) #2

słuchaj ale o jaki bios ci chodzi (graficznej czy głównej???). jeśli o głównj to nie pamiętam ale to w którymś ekspercie było opisane(dali też narzędziado sflashowania biosu) ale że nie pamiętam który to numer to powiem ci że to był raczej na pewno nowszy niż 2/04 ale starszy niż 1/05 (tyle pamiętam) potem poszukam a jak znajdę to opisze(może....)


(inż. Piniol) #3

jeżeli wszsytko Ci działa poprawnie, to tego nie rób, jeżeli nie masz o tym zielonego pojęcia :]


(m89) #4

ee... piniol ma rację ale jak masz jakiś testowany poradnik(najlepiej u znajomka) to możesz spróbować(z najwyższą ostrożnością) a nowy bios może podnieść wydajność sprzętu a źle zflashowany może go zniszczyć(sprawdź 100 razy do jakiego modelu bierzesz a jaki ty masz model bo można się przejechać(są różne modele tego samego bo wersja pro i zwykła to już znaczna różnica więc zwróć uwagę na szczegóły :!: ) i uważaj a zamiast bios aktualizować to lepij nowy sprzęt kupić


(fiesta) #5

Aktualizacja BIOSu w serwisie kosztuje od 20 do 50 zł zaś nowy sprzęt XXXX zł, chyba zauważasz tą dyskretną różnice paru zer na końcu ceny, więc nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski :?


(system) #6

I to jest najlepsze wyjście.

m89 miał prawdopodobnie na myśli samodzielną aktualizację biosu


(JNJN) #7

Poczytaj.

http://www.bios.pl/index.php?7f43f.70c8 ... 4.18/0.0.0

Popieram przedmówców,nie masz pojęcia i nie ma potrzeby to nie rób lub serwis i masz za pare złotych zrobione i dadzą gwarancje na wykonanie usługi.


(m89) #8

no oczywiście że chodziło mi o samodzielne aktualizowanie ale nowa płyta główna kosztuje naprawde niedużo(od 340zł można nabyć niezły model o ile inne podzespoły będą pasować (ram też teraz tania rzecz zajrzyj na www.skapiec.pl i tam masz naprawde dobre ceny