Jak uaktualnić Windowsa

Przy każdorazowym uruchamianiu WIN 2000 Professional pojawia się komunikat, że " pliki wymagane do prawidłowego działania systemu Windows zostały zastąpione nie rozpoznanymi wersjami. Aby zapewnić stabilność systemu, system Windows musi przywrócić oryginalne wersje tych plików. Włóż teraz dysk CD systemu WIN 2000 Professional". Kiedy wkładam płytę z WIN 2000 do napędu CD otwiera się kreator instalacji systemu. Teoretycznie mam 2 opcje do wyboru: 1. Uaktualnij do systemu WIN 2000 (zalecane) oraz 2. Zainstaluj nową kopię systemu WIN 2000 (instalacja od nowa). W praktyce nie można zaznaczyć okienka z uaktualnieniem (nieaktywne), więc pozostaje mi instalacja od nowa. Nie chcę tego robić, bo stracę na to co najmniej 1 dzień. Muszę skopiować wszystkie inne programy i pliki na komputer kolegi, a następnie instalować wszystko od nowa - całą zawartość komputera. Dlaczego nie mogę skorzystać z pierwszej opcji zawartej na płycie instalacyjnej “Uaktualnij do systemu WIN 2000 (zalecane)” ?

z tego wynika, że sytem, który masz na kompie jest innym systemem niz na płycie

Nie! Jest to dokładnie ta sama płyta instalacyjna. Ostatnio narobiłem trochę bałaganu, bo między innymi wykasowałem wszystkie certyfikaty itp. Ale system, płyta są identyczne jak przy instalacji przed rokiem. Dopiero od kilku dni pojawia się ten komunikat (gdy instalowałem “Płatnika ZUS”, który jest totalnym dnem), a dodatkowo nie mogę zainstalować teraz Service Pack 4, ani uaktualnić niczego z witryny Windows Update. Już nie pamiętam, ale pojawia się komunikat w stylu sprawdź usługę kryptograficzną i jest coś o pliku update.inf

A może napraw system,zabotuj kompa z płyty 2000 - wszystko w linku,nic nie stracisz z danych,programów i ustawień.Później tylko wgrasz SP4.

Pomoc.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Ale dla spokojności najpierw zgraj ważne dane.

A co to znaczy? Nie jestem zbyt biegły.

Już zauważyłem link do pomocy. Czy na pewno nie utracę programów i danych?

Kolega mówi, że ta opcja nie będzie działać, bo nie można uaktualnić tego semego WIN-a. Jest to ponoć opcja dla uaktualnienia starszych wersji.

4/05/2004, 0:56 Post #3

Konsola Odzyskiwania jako opcja startowa:

Czy chodzi o postępowanie zaznaczone w post #3, bo mam płytę CD, a nie dyskietki?

Wszystko pisze w linku,poczytaj.

Kompa można zabootować z dyskietek lub z płyty,bez różnicy.

Zrób kopie ważnych danych.

W czasie naprawy zostaną wymienione tylko pliki systemowe,reszta zostanie bez zmian.

Wgrasz tylko na końcu SP4,chyba że płyta CD z 2000 zawiera SP4 to nie musisz.

Niestety, zamiast okna dialogowego instalatora Windows pojawia się “Pomoc Windows”.

Jak wszystko robisz dobrze,to coś z płytą instalacyjną 2000,użyj innej.

Lub pobierz dyskietki i rób.

http://www.nerdlabs.org/bootdisks/index.php

A po co kazałeś mi ściągać pliki cdboot.img z tej strony internetowej? Ja je mam na oryginalnej płycie z WIN 2000. Płyta instalacyjna też jest w porządku.

A niemozesz odpalic kompa wsadzic plyte z Windoza i naprawic system ® automatycznie .

Sproboj tego :slight_smile:

Chętnie. Tylko jakim narzędziem? Przy uruchamianiu wkładam płytę i mam do wyboru: 1. Zainstaluj system WIN 2000 (odpada), 2. Zainstaluj składniki dodatkowe (po co?), 3. Przeglądaj ten dysk CD-ROM.

Oczywiście, wybieram trzecią opcję, ale mam na płycie setki plików. Jakie narzędzie służy do naprawiania? Tego nie wiem.

Katalogi: BOOTDISK, DISCOVER, I386, SETUPTXT, SUPPORT, TOOLS, VALUEADD - a w nich mnóstwo plików.

P.S. Masz błąd przy swoich danych. Jesteś z Bydgoszczy - ale z Fordona, a nie z Frodona. To tylko mała literówka.

Odpal instalacje z Plyty pod Dosem (Zbotuj) Nacisnij dowolny klawisz aby odpalic instalatroa .

Jak ci sie uruchomi to wes

R-Napraw

Potem beda Opcje Naprawy sysyemu Windows 2000

Masz tam do wyboru

C-konsola (konsola odzyskiwania systemu)

R-Naprawiaj (awaryjny proces naprawczy)

Jak mial bys naprawiac system to on sie spyta ciebie co ma naprawic to niezaznaczaj Sterownikow , ani Systemu Plikow

I masz tez zaznaczyc Naprawa pliku NTRDL

A zreszta jest jeszcze opcja Automatycznej naprawy systemu on sam wyszukuje System i Automatycznie wyszukuje bledy i je Naprawia.

Powodzenia :slight_smile:

Co to znaczy spod DOSa? Czy w trybie awaryjnym? Już pisałem, że jestem słaby z komputerów.

Musisz uruchomić komputer z płyty instalacyjnej windowsa. Ustawiasz w biosie First Boot Device jako CDROM i restartujesz komputer.

Potem wszystko wg. instrukcji IRWINA.

To znaczy, że trzeba komputer wyłączyć, a następnie otwierać poprzez ciągłe klikanie klawisza F5 ? Wiem, że wówczas pojawiają się takie różne tablice.

Przy starcie komputera, kiedy masz jeszcze czarny ekran z literkami spróbuj wciskać Del albo F2 (zależy jaki masz bios, u mnie np wchodzi przez F11), aż pokaże Ci się mozliwość wyboru ustawienia pierwszego napędu.

Weź kogoś do pomocy kto coś kuma, bo będziemy pisać i pisać.

Musisz wejść do biosu i przestawić bootowanie jako pierwsze na napęd CD i zapisać bios - różnie umiejscowione w różnych biosach.

Posiłkuj się książką do płyty głównej i kolega.

Po ustawieniu bootowania w biosie ma być tak.

jako pierwsze napęd CD

jako drugi dysk systemowy HDD-0 lub SATA

jako trzeci dowolny napęd

Przykład na kompach Della - poczytaj.

http://support.ap.dell.com/docs/systems … instal.htm

Na końcu naprawy wgraj ewentualnie potrzebne stery,SP4 oraz reszte.

Nie rób tego sam,weź kogoś kto wie o co chodzi.

Procedura jest taka jak do instalacji nowego systemu,tylko że zamiast wgrywania nowego,następuje naprawa R istniejącej instalacji WIN2000.

Pamiętaj najpierw zgraj ważne dane.

A jakiego masz biosa ??

Przy uruchamianiu komputera u gory napisana jest nazwa twojego biosa.

Napisz jaki to jest bios (np. AMI BIOS , Award )

post2

W Awardzie idzie to tak Wlaczasz Biosa Nastepujacymi Klawiszami F12 lub Klawisz DEL

Jak ci sie uruchomi to wybierasz funkcje " Advanced Bios Features "

Potem Szukasz i Ustawiasz w :

First Boot Device - CDROM

Second Boot Device - HDD

Third Boot Device - Floppy

Jak to ustawisz to zapisz Zmiany. I postepuj tak jak napisalem Wczesniej :

Odpal instalacje z Plyty pod Dosem (Zbotuj) Nacisnij dowolny klawisz aby odpalic instalatroa .

Jak ci sie uruchomi to wes

R-Napraw

Potem beda Opcje Naprawy sysyemu Windows 2000

Masz tam do wyboru

C-konsola (konsola odzyskiwania systemu)

R-Naprawiaj (awaryjny proces naprawczy)

Jak mial bys naprawiac system to on sie spyta ciebie co ma naprawic to niezaznaczaj Sterownikow , ani Systemu Plikow

I masz tez zaznaczyc Naprawa pliku NTRDL

A zreszta jest jeszcze opcja Automatycznej naprawy systemu on sam wyszukuje System i Automatycznie wyszukuje bledy i je Naprawia.

Powodzenia


nie pisz posta pod postem

użyj opcji zmień jak chcesz coś dodać

monczkin

Skoro tak to nie powinieneś sam się za to brać. Lepiej poproś kumpla jakiegoś, bo mozesz sobie sporo szkód narobić.