Jak uaktywnic i uruchomic partycje recovery?

(Marcinfrac94) #1

Witam. Mam laptopa w którym pojawił się wirus blokujący komputer (cos w stylu UKASH). Postanowilem zainstalowac system ponownie. Niestety nie wiem jak uruchomic obraz z ukrytej partycji. Po wlozeniu czystej plyty z innym windowsem OEM do napedu widoczna jest partycja recovery, jednak w zaden sposob nie umiem jej uruchomic. Zazwyczaj sa to skróty klawiszowe, ale tutaj nie wiem. Laptop to DELL INSPIRON 15R. Dodam ze sformatowałem juz zarówno dysk C jak i D. Zostały dwie nieruszone partycje. Dell utility i dell recovery. Jak je uruchomic ? Do laptopa dołączona została tylko płyta ze sterownikami.

ps. czy da sie odczytac z klucza OEM ilu bitwą wersję systemu powinienem zainstalowac?

pozdrawiam

(Surmapiotr) #2

Przy włączaniu notebooka klikasz F8 a potem napraw komputer. Tak wygląda odzyskiwanie systemu z partycji recovery w Dellu

(Marcinfrac94) #3

Własnie tak próbowałem. Przed formatem, wyskakiwał błąd, zeby wlozyc plyte, albo nie znaleziono dysku czy cos. A po formacie włącza sie niby wszystkoe, jednak po wybraniu "przywroc system do poczatkowych ustawien" (czy jak to brzmi ) - kreator nie znajduje zadnego obrazu. Nie da sie nawet wskazac. A np w "przywracaniu systemu" w opcjach "zaladuj sterowniki" partycja recovery jest widoczna jako C. Da sie to jakos uruchomic z livecd, nagrac na plyte albo cos?

(Conclusion) #4

Dell posiada własne ustawienia -proszę tutaj masz opisane co i jak w języku Polskim na stronie fabrycznej DELL

Powodzenia =D>http://support.dell.com/support/topics/ ... doclang=pl

(Marcinfrac94) #5

Niestety nie mam mozliwosci wybrania "Dell Factory Image Recovery and DataSafe options " byc moze przez to ze partycje zostaly sformatowane. Czy jest jakas mozliwosc uruchomienia partycji recovery z wiersza polecen dostepnego przy naprawie windowsa?