Jak uciszyć GF 8600GT?

Witam ;]

Dziś nabyłem nową kartę - Palit GF 8600GT 256 mb/128 bit Sonic+.

Z kartą jest wszystko okej, smiga jak szalona, ale denerwuje mnie głośny wiatraczek na karcie…

I moje pytanie : Jak zmniejszyć jego obroty ? Wiem, ze sie da, ale nie wiem jak. Mam wrażenie, że pracuje na maksymalnych obrotach. Proszę o pomoc ! Próbowałem obniżyć obroty wbudowanym programem, ktory instaluje sie wraz ze sterami, ale bez efektu… Prosze o możliwe jak najszybszą odpowiedź.

Pozdro

Musisz zmienić referencyjne chłodzenie karty. Poszperaj na forum dokładnie, jest parę sugestii. Zainteresuj się sprzętem Arctic Cooling. Zmiana chłodzenia będzie Cię kosztowała pare-dziesiąt złotych, ale jeśli zależy Ci na uciszeniu smoka to warto.

Jak byś nie wiedział, to jego karta ma chłodzenie od Palita

W programie Riva Tuner jest możliwość regulacji obrotów wentyla

9PAVO1 , żeby było cicho to albo jakiś PASSIVE, albo wodne :wink:

A wszystko zależy ile masz pieniędzy … bo za dobre i ciche chłodzenie to bite 100 - 160 zł …

Nie mam pewności czy to chłodzenie będzie pasować ale jest dobre i warte polecenia jednakże przed kupnem upewnij się czy pasuje do 8600 …

http://www.allegro.pl/item291537746__za … _vga_.html

A gdzie dokładniej w Rivia tuner jest opcja regulacji wiatraczka ? Bo jakoś nie mogę znaleźć… :stuck_out_tongue:

Ale jak zmniejszy obroty to znacznie wzrośnie temperatura. Tak mi się wydaję…

Klikasz w zaznaczoną opcje i następnie zaznaczasz Fixed w nowo otwartym oknie i przesuwasz suwak

post-5687-13856533628173_thumb.jpg

Dzięki ;] Już znalazłem, ustawiłem na 25 %, a temperatura się nie zmienia :slight_smile:

Pozdro !!

EDIT. Niestety, to nic nie daje… wiatrak jak hałasował tak hałasujeł :confused:

Może ktoś ma jakieś pomysły… ? :confused:

Mam tą samą kartę, faktycznie wiatrak jest dość głośny. Z tego co wyczytałem na różnych forach internetowych, to po prostu jest taki minus tych wentylatorów w formie “kwiatka” stosowanych w kartach Palit, Galaxy itp. Zmniejszenie obrotów niewiele daje, bo te wentylatory chodzą dość głośno nawet przy niskich obrotach. Najlepszym rozwiązaniem była by wymiana chłodzenia na jakieś inne.

Ta wymiana chłodzenia = zerwania plomby i utrata gwarancji :confused:

Plomby? Ja nie mam na tej karcie żadnej plomby ;). Ściągasz po prostu oryginalne chłodzenie, smarujesz GPU pastą i nakładasz nowy radiator. W razie problemów zawsze można zamontować stare chłodzenie. Jednak myślę, że nie ma sensu inwestować w super ciche chłodzenie dla karty jeżeli reszta wentylatorów w blaszaku jest głośna. Poczekaj z tym kilka dni, na mojej karcie wentylator po 2 dniach pracy zaczął działać znacznie ciszej niż na początku.

masz masz, tylko jeszcze o tym nie wiesz :mrgreen:

post-30490-1385653368432_thumb.jpg

Sprzedaj tego palita i kup mojego gigabyte . Hałas > 0db . Jeśli masz chociaż jeden wiatraczek wdmuchujący zimne powietrze i jeden wydmuchujący gorące powietrze w obudowie , to polecam mojego gigabyte 8600gts silent pipe 3. u mnie w stresie temp sięga 60-65 stopni

W życiu nie kupię 8600 GTS :slight_smile:

Narv masz plombę :slight_smile: Jest założona w ten sposób, że jak zdejmiesz chłodzenie z karty to będziesz musiał zdjąć plombę.

Suszarką nagrzewasz i żyletką podważasz

Powinno łatwo zejść

A faktycznie ;), w tym miejscu się jej nie spodziewałem ;). W takim razie zmiana chłodzenia faktycznie odpada.

Właśnie dzisiaj przyszła mi ta karta i wyje jak ■■■■■■■, w dodatku wspiera ją w tym box od procka, który chodzi na max. obrotach. Moja wcześniejsza karta Galaxy z Zalmanem chodziła o wiele ciszej. Będę musiał pokombinować nad plombą, bo oszaleć można od tego szumu.

kupcie sobie mate wygłuszającą… :slight_smile:

A co to ? :stuck_out_tongue:

No właśnie :confused: Karte mam już jakieś 2 tygodnie i powoli się do tego przyzwyczajam… Gorzej w nocy, wokół cisza, a tu karta wyje ;/