Jak udostępnić net dla jednego kompa mając podłączone dwa?

mam w domu podłączone dwa komputery swój i siostry udostępniłem jej internet. chcem podłączyć jeszcze jeden komp ( kolegi) żeby utworzyć z nim sieć ale nie chcem żeby miał neta jak zrobić żeby u siostry był net a on żeby nie maił możliwości łączenia sie z netem odemnie ( udostępniając net siostrze udostępniam wszystkim jak można wybrać komu chcem udostępnić) są jakieś programy czy jest to w systemie?

Myślę że tutaj przydałby się jakiś router gdzie każdemu z osobna przydzielisz IP sieciowe i ip odpowiadającemu komputerowi kolegi po prostu blokujesz.

W systemie w “połączeniach sieciowych” ustawiasz sobie indywidualnie na każde połączenie czy udostępnić internet czy nie (właściwości) :slight_smile:

eb66235b61443fa4m.jpg

nie ma u mnie udostępniania połącznia internetowego jest tylko zapora i od spodem czysto.

znalazłem w sieciówce zintegrowanej ale to i tak nic nie daje bo tam moge udostepnic dla wszystkich a ja chcem dla wybranych.

nie chcem podłańczać przez router bo nie mam kasy. chcem standardowo przez sieciówki