Jak udostępnić połączenie internetowe?

Mam neta sferii (Modem USB) i chcę udostępnić połączenie internetowe do drugiego komputera. Łączę się z drugim komputerem przez sieć LAN (kablem krosowanym) wszystko chodzi idealnie jeżeli chodzi o przesyłanie plików, granie itp. Wiele razy próbowałem przez kreatory konf. bez skutku.

post-84663-13856534109302_thumb.jpg

Prawy przycisk na połączenie internetowe i tam właściwości. Następnie przejdź do zakładki udostępnianie i tam udostępnij te połączenie dla połączenia sieci lokalnej… W drugim komputerze jako bramę wpisz numer ip komputera udostępniającego internet oraz dnsy używane w sferii czyli: 193.41.112.18 i 193.41.112.14 .

Ave,

Zakładając iż masz windows XP:

start->panel sterowania->połączenia sieciowe.

Zaznacz oba połączenia; prawy przycisk myszy na jednym z nich -> połączenie mostkowe.

Uworzy Ci nowe połączenie “mostek sieciowy”

Mostek z tego co pamietam musi mieć adres 192.168.0.1

reszta już powinna być oczywista. W obu komputerach “lan” powinien miec adresy z sieci 192.168.0.0

Pozdrawiam

Niestety nie mam w Połączeniach sieciowych połączenia internetowego, tylko lokalne. Próbowałem znalesc jakies programy by pokazało mi to połączenie, lecz bez skutku. Próbowełm przez konfigurator nowego połączenia (Utwórz nowe połączeni-> Połącz i internetem-> Konf. moje poł. ręcznie-> Połącz używając modemu tel.-> itd. wpisywałem wszystko jak trzeba lecz lipa) połączeni było widoczne lecz nie magłem połączyc z netem bo sferia ma do tego odpowiedni program (Easy Wireless Net) i po kliknieci aby połączyło, łączyło, łączyło, łączyło, łączyło i nic.

post-84663-13856534110397_thumb.jpg