Jak ulepszyc kompa?

witajcie. Chce sobie do kompa cos dolozyc bo nie moge grac w nowsze gry. Teraz mam procesor Athlon 2500+(1,84GHz), 756 ramu. co moge wymienic zeby moc pograc w nowe fajne gry?

podkręć procka i wymień kartę graficzną (chociaż nie wiadomo jaką masz), ew. dołóż trochę ramu :]

a jeśli chcesz komfortowo grać w nowe gry to nie ma wyjścia, musisz zmienić całego kompa :slight_smile:

grafike mam GeForc FX 5200. A moj procek to wytrzyma? jak widze niektore gry maja wymagania 2,4 GHz a ja mam 1,8? :wink:

jeśli to jest Athlon XP to wytrzyma, one się całkiem dobrze kręcą, niektórzy z 1.8 wyciskają 2.3 tylko byś musiał zmienić chłodzenie

Ja gram z athlonem 2200+ w oblvion i śmiga przy dziadoskiej karcie graf.

Oblivion:

Zalecane:

* Procesor 3 Ghz Intel Pentium 4 lub równoważny

ja mam 1.76 GHz :slight_smile:

więc nie wierz do końca w napisane wymagania sprzętowe gry :slight_smile:

ja miałem athlona xp barton 2500+@3200+, do tego 7300gt, ale na nowsze gry to chyba nie wystarczy :frowning:

no i musiałbyś mieć w miarę dobry zasilacz żeby wytrzymał O/C i mocniejszą kartę

No i jakieś chłodzonko dobre, i nie wiadomo czy nie będzie cię ograniczała mobo lub RAMy

Podaj nam cały dokładny konfig kompa wraz z zasilaczem :slight_smile: To wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej

Brak SSE2 to w tym momencie gwóźdź do trumny athlona xp, nawet jeśli ma dość mocy obliczeniowej aby pociągnąć nowe gry, to już bariera braku tych instrukcji jest nie do pokonania.

Aaa matt90 ile masz kasy na ten ‘‘wiejski tuning’’ ?? (ironia)

Niestety SSE2 wymaga coraz więcej gier (GRID, Far Cry 2), więc pozostaje tylko zmiana całej platformy.

nie ma co się rozżalać tylko od razu wyrzucić bebechy. wstawić jakieś core 2 duo, 2gb ramu, płytę gigabajta za max.150, i jaką grafe używaną za 150-200 i będziesz miał kompa za ok.1000zł