Jak uniemożliwić format/ reinstalację systemu?

Witam,

jak uniemożliwić reinstalację, format dysku.na którym znajduje się system?

(chyba dobry dział)

załóż hasło w biosie na bootowanie

ta, a baterie przyklej do płyty głównej :stuck_out_tongue:

wystarczy obudowa na kłódkę :slight_smile:

Nie mam baterii (oprócz biosowej) w komputerze(PC) 8)

Mam plombę gwarancyjną.

Potrzebuję zablokować mkżliwość reinstalacji systemu, ponieważ ktoś usilnie chce mi to zrobić. :expressionless:

odłącz napęd DVD :stuck_out_tongue:

Zaszyfruj całą partycję z systemem za pomocą Truecrypta ;D.

Dobre!

Dzięki za odpowiedzi, ale skorzystam z odłączenia stacji DVD.

A za pomocą USB się tego nie da zrobić ?? :stuck_out_tongue:

Imo hasło na bios + wyłączenie quick boot najlepsza opcja (o ile ten kwiatek ci tej plomby nie zerwie :P)

Jak chcesz odłączyć napęd jak wcześniej napisałeś że masz plombę ? :stuck_out_tongue:

Zerwana. Stacja DVD odłączona.

(gwarancja już dawno mineła.)

Tak więc pozwolę sobie zacytować:

Wyłączyć w Biosie USB support lub coś takiego i założyć na Biosa hasło

Wtedy wyjmujesz baterie i możesz zrobić formata. Jak nie masz obudowy na kłódkę, nie masz mobo w jakiejś szafie to nie ma szans na uniemożliwienie dostępu do systemu. a tym bardziej do możliwości wykasowania dysku :slight_smile: (chodź i wtedy kłódkę da się przeciąć)

Pomijając fakt, że przy fizycznym dostępie do pc’ta można po prostu dysk wyjąć (jak już ktoś nie umie baterii), przełożyć do innego pc’ta i tam go wymazać / postawić nowy system. Będzie trzeba przeinstalować sterowniki po podłączeniu do pc’ta matki, ale i działać będzie bez problemu :stuck_out_tongue:

może zrobię zbór bo mi się wydaje że moje wrzucasz do 1 wora a innych do drugiego

1.Wyciągnięcie napędu CD/DVD

2.Wyciągnięcie niepotrzebnych kabli oraz poprzypinanie pozostałych

3.Zablokowanie USB w Biosie

4.Założenie hasła na Biosie żeby nie odblokować USB

5.Założyć kłódkę na komputer i przy wiercić do ściany(najlepiej takimi 30 cm śrubami-o ile ściana pozwala)

Pozostaje jeszcze problem z wyciągnięciem albo złamaniem tej zaślepki która jest zamiast CD/DVD romów

Imo ten napęd i usb nic nie da. Hasła do biosu za pomocą płytki nie złamiesz, a napęd czasami się przyda. Imo wystarczy boot zablokować, po co wg ciebie przycinać kable ? Jak dostanie się do środka i tak może se sformatować bez drugiego dysku resetując ustawienia bios.

Co oznacza skrótowiec ‘IMO’ ?

Moim zdaniem :stuck_out_tongue:

ee ja nie pisałem nic o przycięciu kabli tylko przypięciu

nie wszystkie komputery umożliwiają zablokowanie bootowania z napędu

można zabootować przez klawisz funkcyjny f8,f10,f11(albo inny) więc usunięcie bootowania z listy może nic nie dać

po co napęd jak można używać pendrive’ów lub napędów na USB

Wiesz jest metoda na 100% ale wtedy nie ma się fizycznego dostępu do komputera tylko przez(nie wiem jak to się nazywa)urządzenie do którego podpinasz klawiature,mysz,monitor i masz jeszcze 2 wolne usb z przodu a i jeszcze Lan po którym idzie obraz na monitor oraz sygnał do hosta tylko nie pamiętam jak to się nazywało(kiedyś czytałem o tym)

A wiesz że nie ma metody na 100% pewnej jeśli 1 ogniwo zawiedzie wiesz nie gadaj tu o słabych stronach tylko jak naprawić te słabe strony

Ja daje 1 możliwość a ty mówisz że nie ja powtarzam to co wcześniej ktoś napisał ty mówisz że nie.

Jak jesteś taki mądry i nieomylny to podaj lepsze rozwiązanie

Nie orientuję się czy enable quick boot jest w każdej płycie (najlepiej niech autor sprawdzi).

Można by zamknąć pc’ta w szafie z własnym chłodzeniem i dziurą na kable, przedłużyć włącznik + usb i będzie ok, chodź wymaga to opcji quick boot / usb off :stuck_out_tongue: