Jak uruchomić asus p5gd1

Witam jak uruchomić płytę główną asus p5gd1 bez panelu przedniego.

zewrzyj piny pwr na płycie jakimś metalowym przedmiotem. Które to są powinieneś mieć opisane w manualu.

pwr zwieram nie odpala. Świeci się zielona dioda

No to jeżeli faktycznie zwierasz te piny i nie odpala, to znaczy że coś z płytą nie tak.

to ma byc pwr_sw nie pled. skoro dioda się swieci to sygnał napieciowy dociera do płyty.

qrde

Dodane 16.05.2013 (Cz) 20:59

a może do grafiki musi być podłączony monitor :frowning:

Zastanawia mnie skąd pochodzą komponenty z których składasz ten komputer.

Tutaj sprawdzenie-dzialania-plyty-glownej-t532568.html#p3330232 piszesz, że nie kręci się wentylator na procesorze. Upewnij się, że zwierasz właściwe piny - łatwo o pomyłkę, szczególnie gdy nie są opisane na płycie. Zasilanie 12V do procesora podpięte (to dodatkowy 4-pinowy kabel wpinany w kwadratowe gniazdo w okolicach procesora)? Piszesz też, że zainstalowałeś kartę graficzną ale nie masz monitora. Sprawdź, czy prawidłowo podłączyłeś wentylator procesora do płyty głównej. Sprawdź, czy łopatki wentylatora kręcą siw w miarę swobodnie - jeśli jest zatarty, uszkodzony albo źle podpięty może nie ruszyć. Jeśli chcesz mieć pewność - zdobądź PC-speakera - w dowolnym sklepie komputerowym dostaniesz go za darmo albo za maks parę złotych - sygnały z PC-speakera sporo potrafią powiedzieć o kondycji płyty i podłączonych do niej komponentów.

:roll:

jUŻ URUCHOMIŁEM. Tylko czesto brak sygnalu z karty graficznej. Zainstaluje xp (stary xp z hd z innego kompa)

Dodane 17.05.2013 (Pt) 20:59

Brak też sygnału do klawiatury nie wiem co jest grane