Jak uruchomić cs na open suse?

Witam. Od wczoraj oprócz windowsa mam zainstalowany drugi system - Open Suse… w sumie system jest ok, ale jest jedna sprawa , a dokładnie, jak uruchomić gry na tym systemie? nie odpisujcie " wine…" czy coś w tym stylu, tylko konkretnie co mam pobrać, zainstalować i jak postępować. najbardziej zależy mi na uruchomieniu tam Counter Strike :slight_smile: z góry bardzo dziękuje za pomoc i oczekuje pomocnych odpowiedzi. Pozdrawiam :slight_smile:

Klepnij w konsoli:

yast install wine

Potem pójdzie jak z płatka.

No i potem w terminalu (będąc w /home) wine (instalka gry), powinno się zainstalować. Potem może gra się nie odpalić wtedy zainstaluj wine-gecko.

jaką masz karte graficzną??jak masz ati to marne szanse masz zeby odpalic cs bo sterowniki nie za bardzo chcą wspópracować z linuxem,jak to 1.6 to nielicz ze na opengl ci odpali,ja mam ten problem juz od dawna i dalej nie moge sobie poradzic chociaz probowalem juz na ubuntu,opensuse,fedora.pclinuxos j to samo 3d dzial a opengl niechce,jedyne gdzie mi sie udalo n to wlasnie na opensuse 11.1 poprezez komende sax2 -r -m 0=fglrx,a na 11.2 juz nie dzialalo,a jak masz g-force to nie powinienes miec problemu

To zależy bo u mnie na (już nie używanym) Radku 9200 gra chodzi w mare dobrze, raczej chodziła bo postawiłem na 5min.

I z góry Ci mówię że OpenSuSe jak inne dystrybucje systemu Unix/Linux nie nadają się do grania.

E tam, przesadzasz. PES 2011 działa dobrze, COD MF2 też, na CS ze Steam też nie narzekam.

… w gry Windowsowe, bo po to są gry Windowsowe aby na Windach je odpalać. A jak ktoś chce na Linuxie to też ruszy - grafa z reguły wolniej będzie chodzić, a samo wczytywanie się gry, poziomów itp. szybciej. Czemu? nie wiem - sprawdzone i tyle.

PS. Polecam Urban Terror na Linuxa, jakąś alternatywę CSa.