Jak uruchomić drukarkę w pracowni szk. z dowolnego kompa?

(Kubal92) #1

Witam. W pracowni informatycznej w mojej szkole stoi drukarka. Jest ona podłączona do intranetu. Da się ją uruchomić (wydrukować coś) tylko z komputera admina, czyli nauczyciela. Moje pytanie: jak ją uruchomić z dowolnego kompa w pracowni, bo się da, sam nauczyciel potwierdził. Wspomniał coś o jakimś sterowniku, który jest zainstalowany tylko na jego komputerze. Proszę o pomoc w odnalezieniu tego sterownika, lub innego zastępczego programu.

(slawex1983) #2

Drukarka musi być udostępniona na komputerze admina. Na stacjach klienckich musisz zainstalować nową drukarkę zaznaczając pozycję przeszukaj sieć. Następnie Windows poprosi o NORMALNY sterownik tej drukarki. Nie pamiętam już dokładnie ale chyba jest możliwość, żeby system sam sobie pobrał driver z komputera admina.

(Zulowski) #3

najlepiej weź sprawdz czy działa komenda "at"

jak działa, uzyskasz prawa admina, sformatuj mu dysk, i powiedz "ups, nie udalo mi się nawiązac połączenia z drukarką, i chyba coś zepsułem :wink: "

(MrAsusrp6) #4

:szukaj:

(Kubal92) #5

Czyli, jeśli ta drukarka nie jest udostępniona, to nic z tego?

(slawex1983) #6

Nic z tego. Chyba, że to drukarka podpięta np. do routera przez RJ-45. Wtedy jest szansa, że wszyscy mają do niej dostęp (wątpie, że taki admin w szkole cokolwiek grzebał w opcjach).