MSE - jak uruchomić ikonę w trayu

Witam. Posiadam WIN 7 i Microsoft Security Essentials i on mi się nie uruchamia ze systemem. Jak dodam “msseces.exe” do autostartu to mi się główne okno program, a ja chcę żeby była ikona w trayu. Jak to zrobić? Proszę o pomoc.

Można przeinstalować program https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5201, powinno to naprawić usługę / dodać poprawny wpis autostartu.

Możesz też zobaczyć czy takie metody naprawy pozwolą na autostart programu:
https://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/mse-protect_start/microsoft-security-essentials-does-not-run-at/414d51c6-e798-4712-9ec3-1999f653cd3b?auth=1

Dzięki za pomoc. Nie ma tego klucza “msseces.exe” HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\DisallowRun
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Option
Czy można go dodać?

Nie dodawać.

Sprawdź przy pomocy Autoruns czy masz takie wpisy, zaplanowane zadania, usługi u siebie:

Nie mam takich wpisów.

Dla systemu 64 bitowego:

Dzięki, ale ja mam system 32 bitowy.

Wielkie dzięki, działa :slight_smile: bardzo mi pomogłeś :slight_smile: dzięki jeszcze raz.

Jeszcze mam inny problem z Microsoft Security Essentials.Jak po nocy włączam komputer to on wpisuje, że Potencjalnie bez ochrony i muszę włączyć pełne skanowanie, żeby zaświecił na zielono, a powinno być, że włączam komputer i on mi świeci na zielono.

trzeba by przestawić szybkie skanowanie z “co środę o 3:00 w nocy” na normalną godzinę i chyba ustawić by zrobił je jak nie używasz laptopa / komputera (chociaż skan mocno nie obciąża przy 4-8 lub więcej GB).

Co essentials wpuścił, to potem skanuje?

Można wyłączyć skanowanie z automatu. Kiedyś tak zrobiłem w laptopie i raz na tydzień w wolnym czasie klikałem na pełne skanowanie. Nigdy też nie wyskakiwało czerwone, że komputer jest bez ochrony.

Jak się uruchomi skanowanie o 3:00 w nocy jak o tej porze mam komputer wyłączony?

:arrow_down:

Czyli zmienić z nocnego skanowania np. na godzinę gdy wiesz że będzie włączony lub tak jak poleca @Bogdan_G, raz na tydzień samodzielnie odpalać skanowanie.

Ja mam ustawione skanowanie co niedzielę o godz. 16:00 i o tej porze zawsze mam włączony komputer. Zeskanował mi wczoraj było wszystko ok, a dzisiaj rano włączam komputer, a on mi wypisuje, że “Potencjalnie bez ochrony”

A daje radę ci pobrać po połączeniu z Internetem aktualną bazę sygnatur?

Tak, pobiera codziennie jest aktualna.

Może mam dodać do rejestru wpis usługi NisSrv? bo jego nie dodawałem tylko dodałem MSC Run, wtedy jak mi się nie chciał uruchamiać przy starcie systemu.

Ale zrób sobie punkt przywracania systemu: Tworzenie punktu przywracania systemu.

Dodałem ten wpis “NisSrv” i się uruchamia bez problem. Przestawiałem w biosie datę o dzień do przodu i jest OK. Zobaczę jutro co będzie się działo.

Dzisiaj rano włączyłem komputer i znów mi świeci na żółto “Potencjalnie bez ochrony” włączam na chwilę pełne skanowanie i zmienia się na zielono.