Jak uruchomić instalację dystrybucji Dreamlinux?


(scripter) #1

Witam

Po wielu latach "siedzenia" na windows'ie postanowiłem na jednym z komputerów zainstalować jedną z dystrybucji Linuksa. Wybór padl na Dreamlinux. Dodam, że nigdy nie miałem doczynienia z Linuksem dlatego proszę o w miarę "zrozumiałe" dla laika informacje.

Sprawa wygląda następująco. Z instalacją Windows'ów nigdy nie miałem problemów a z komentarzy urzytkowników linuksa można było wywnioskować, że instalacja przebiega podobnie czyli boot'owanie z płyty > ładowanie składników > zdjęcie partycji > zalożenie nowych > instalacja systemu na wybranej partycji. Raczej niemiałbym z tym problemów gdyby nie fakt, że instalator linuksa się nie uruchamia. Zaznaczam, że chcę zainstalować Dreamlinx na całym dysku i tym samym pożegnać się z Windowsem.

Dreamlinux jak wiadomo jest dystrybucją LiveCD ale jak podają twórcy da się go bez problemu również zainstalować.

Z uruchomieniem Dreamlinux jako LiveCD nie mam problemów tylko jak zmusić tą dystrybucję do instalacji na dysku.

Na chwilę obecną wygląda to tak: boot'owanie z plyty > ładowanie składników > okno z wyborem środowiska graficzniego (Xfce, Gnome) i test pamięci, na tym koniec, można tylko uruchomić LiveCD.

Pytanie więc. Jak zainicjować instalator bym mógł zainstalować Dreamlinux na dysku oraz w trakcie (podobnie jak w Windows) zdjąc i założyć śieże partycje. Powtarzam, że chcę się pozbyć Windows'a kosztem Linuksa.

ps. proszę tylko nie pisać bym spróbrował z inną dystrybucją


(Sp Adrian) #2

Cześć. Na pulpicie masz ikonę "DL Installer" klikasz i postępujesz według poleceń. I to by było na tyle. Tak jest przynajmniej w DL-3. W DL-2: PPM na Pulpicie -> System -> DreamLinux Installer. Oprócz tego proponuję jako "nowemu" poczytanie, np TU , a w szczególności T U . Pozdrawiam.


(moongoose) #3

Jako, że DL oparty jest na Debianie - to na początek polecam lekturę w necie o tym distro. Bardzo dobry poradnik na temat Debiana napisał Kaka - polecam. A jeżeli chodzi o samego DL zapodaje Ci linka do wiki - co prawda po angielsku, ale mam nadzieję, że będzie pomocny http://dream.wikidot.com/.

Pamiętaj, zanim zainstalujesz Linuksa, to poznaj jego filozofię - nic na szybko - pospiech naprawdę nie jest wskazany.

Pozdrawiam