Jak uruchomić internet nie znająć adresy IP, bramy, i DNS?

Witam.

Czy jest mozliwość połączenie się z Internetem (stałe łącze) nie znając IP, bramy i serwera DNS?

Chcę w pracy uruchomić Internet w moim laptopie, ale nie znam tych danych.

Dzieki

Laptop powinien uzyc dhcp i sam znalezc to wszystko, o ile sie nie myle.

Czyli jeśli wybiore UZYSKAJ ADRES IP AUTOMATYCZNIE to bedzie działać?

Jeżeli na routerze do którego jesteś podłączony jest uruchomiony serwer dhcp to zadziałają przynajmniej te usługi i programy, które nie wymagają podania adresu w formie FQDN. Czyli większość komunikatorów itp… A jeżeli jeszcze ktoś wpisał do routera adresy serwerów DNS, to już w ogóle pełnia szczęścia, bo zadziała też WWW itp :slight_smile:

No a jeśli nie ma DHCP? To nie bedzie działać? :slight_smile:

Może jest jakiś sposób na to, żeby uzyskac te informacje?

Ustaw na automat i po prostu sprawdź czy zadziała. W 99% przypadków powinno zadziałać. Zwłaszcza jeżeli to mała sieć firmowa z grupą roboczą, bez domeny itp. A jeżeli nie zadziała… Ten Twój lapek to chyba nie jest jedyny komputer w firmie? Podejrzyj adres bramy na którymś, adres IP wpisz z tego samego zakresu co tamte (np 192.168.1.x). Najwyżej dostaniesz komunikat o konflikcie adresów, to zmienisz na jakiś inny.

Właśnie chodzi o to, że nie mam dostepu do tego kompa i nie mam jak podejrzec :confused: Jesli nie bedzie dhcp to czy w jakis inny spoób da sie podłaczyc do neta albo uzyskac te dane?

Owszem, skontaktować się z administratorem sieci.

A co jeżeli sieć jest zabezpieczona, albo włączona jest identyfikacja po MACu ??

Identyfikacja po MAC’u w sieci przewodowej? Komu by się chciało w to bawić? :slight_smile:

Ale ogólnie masz rację. Nie chciałem elektrykowi psuć zabawy, ale najwyraźniej zamierza bawić się w początkującego wardrivera i korzystać z sieci firmowej przez ścianę :wink: