Jak uruchomić kompa pod nieobecność?


(Michu Se) #1

Poszukuje programu, który umozliwiłby uruchomienie kompa o okreslonej godzinie. Wszystkie zaplanowane zadania moga być zrealizowane tylko gdy komp jest włączony. Ale jak go właczyć pod nieobecność....... Aha , soft musi chodzić na w2k


(Ks Kamilp Nr 8) #2

Zobacz to: http://forum.dobreprogramy.com/viewtopic.php?t=3738


(system) #3

Jeśli chodzi o ścisłość... Z oczywistych względów takie programy nie istnieją.

UPDATE...

Pomijając oprogramowanie BIOSu...


(system) #4

Dzień dobry.

Ja dotychczas nie spotkałem się z aplikacją, która by sama powodowała uruchomienie komputera.

Jak piszesz wszystkie zadania mogą być zrealizowane jeżeli PC jest włączony. gdyby był takowy program i ustawiłbyś w nim uruchomienie komputera o danej porze, to wyłączenie maszyny spowodowałoby, iż program by się po prostu nie uruchomił, a co za tym idzie, również komputer pozostałby "martwy".

Chyba że istnieje program ingerujący w funkcje Biosu i nimi zarządzający, pozwalając ustawić czas uruchoimienia komputera.


(system) #5

Istnieje, istnieje :smiley: Uruchamia się go przeważnie przez wciśnięcie DEL przy rozruchu komputera :smiley: Krótką masz pamięć, Sebastianie :stuck_out_tongue: Sam o tym niedawno pisałeś i nawet Jamaica to teraz przypomniał :stuck_out_tongue: :mrgreen:


(system) #6

Pawek pamiętam o czym pisze. Tylko czytaj uważnie. Chodziło mi o program, który pozwalałby z poziomu systemu Windows ingerować w ustawienie Biosu, a nie bezpośrednio w Biosie.


(system) #7

Luz... ale bądźmy szczerzy. Piszesz to dopiero teraz. :slight_smile:


(system) #8

O mamo......


(system) #9

Czyli reasumując... Jedynym i zarazem najlepszym sposobem jest zmiana ustawień w BIOSie :lol:

mich , skorzystaj z porady Sebastiana spod linku podanego przez Jamaicę

Więcej luzu... Przecież tak sobie żartujemy, bo problem już przecież dawno rozwiązany :slight_smile: A Ty tutaj mamę swoją wzywasz :stuck_out_tongue:


(Monczkin) #10

Zawsze na początku musi być sprawczy palec :wink:


(system) #11

... :smiley: ...


(Michu Se) #12

Dzięki za info, :smiley:


(Michu Se) #13

Niby wszystko takie proste , ale ustawiłem Bios tak jak w http://forum.dobreprogramy.com/viewtopic.php?t=3738 przykazano, za'seve'owałem i...... wielka "D":frowning: . Wcale się nie "wybudził', może mam jeszcze jakąś funkcję w Bios'ie zablokowaną, o której nic nie wiem. Help.