Jak uruchomić kompa pod nieobecność?

Poszukuje programu, który umozliwiłby uruchomienie kompa o okreslonej godzinie. Wszystkie zaplanowane zadania moga być zrealizowane tylko gdy komp jest włączony. Ale jak go właczyć pod nieobecność… Aha , soft musi chodzić na w2k

Zobacz to: http://forum.dobreprogramy.com/viewtopic.php?t=3738

Jeśli chodzi o ścisłość… Z oczywistych względów takie programy nie istnieją.

UPDATE…

Pomijając oprogramowanie BIOSu…

Dzień dobry.

Ja dotychczas nie spotkałem się z aplikacją, która by sama powodowała uruchomienie komputera.

Jak piszesz wszystkie zadania mogą być zrealizowane jeżeli PC jest włączony. gdyby był takowy program i ustawiłbyś w nim uruchomienie komputera o danej porze, to wyłączenie maszyny spowodowałoby, iż program by się po prostu nie uruchomił, a co za tym idzie, również komputer pozostałby “martwy”.

Chyba że istnieje program ingerujący w funkcje Biosu i nimi zarządzający, pozwalając ustawić czas uruchoimienia komputera.

Istnieje, istnieje :smiley: Uruchamia się go przeważnie przez wciśnięcie DEL przy rozruchu komputera :smiley: Krótką masz pamięć, Sebastianie :stuck_out_tongue: Sam o tym niedawno pisałeś i nawet Jamaica to teraz przypomniał :stuck_out_tongue: :mrgreen:

Pawek pamiętam o czym pisze. Tylko czytaj uważnie. Chodziło mi o program, który pozwalałby z poziomu systemu Windows ingerować w ustawienie Biosu, a nie bezpośrednio w Biosie.

Luz… ale bądźmy szczerzy. Piszesz to dopiero teraz. :slight_smile:

O mamo…

Czyli reasumując… Jedynym i zarazem najlepszym sposobem jest zmiana ustawień w BIOSie :lol:

mich , skorzystaj z porady Sebastiana spod linku podanego przez Jamaicę

Więcej luzu… Przecież tak sobie żartujemy, bo problem już przecież dawno rozwiązany :slight_smile: A Ty tutaj mamę swoją wzywasz :stuck_out_tongue:

Zawsze na początku musi być sprawczy palec :wink:

:smiley:

Dzięki za info, :smiley:

Niby wszystko takie proste , ale ustawiłem Bios tak jak w http://forum.dobreprogramy.com/viewtopic.php?t=3738 przykazano, za’seve’owałem i… wielka “D”:frowning: . Wcale się nie "wybudził’, może mam jeszcze jakąś funkcję w Bios’ie zablokowaną, o której nic nie wiem. Help.