Jak uruchomić nowy zestaw?

Witam,

Problem pewnie banalny ale niech się jednak nikt nie irytuje.

Złożyłem zestaw z Pentium Core 2 duo, płyta asus P5LD2, ram Goodram DDR2 512, DVD NEC i HHD Segate Baracuda 80Gb. Po złożeniu system się uruchomił, właczyłem bios i ustawiłem boot z dvd, włożyłem płytę z windowsem i poleciało.

System kopiuje sobie pliki no i w pewnym momencie wyskakuje niebieski komunikat mniej więcej w tym sensie: wykryto błąd i system windows za chwilę wyłaczy komputer aby uchronić go przed uszkodzeniem. Jeśli to ma miejsce pierwszy raz to zrestartuj komputer. Jeśli problem się powtórzy to sprawdź czy nie masz na dysku twardym wirusa, czy nie jest uszkodzony, sprawdź kontrolery dysku. Mimo restartu, mimo zamiany dysku na inny, mimo zamiany banków Ram, mimo użycia innej płyty z innym windowsem problem się powtarza.

Dodam, że ten mój dysk choć całkiem niedawno kupiony (ok. 3 miesiące temu) ale pracuje na takiej szerokiej taśmie.

Prosze o radę, łopatologicznie, co laik może jeszcze tam zrobić.

Pozdrawiam

moim zdaniem problem dotyczy pamięci Ram która nie chce współpracować z płytą i następuje przeładowanie i komputer wtedy się zawiesza i pokazuje niebieski ekran i zaczyna zrzucać pamięć wejdź do Biosu i ustawa pamięć na Auto lub jak to nie pomoże ustawa na mniejszą czestotliwość taktowania pamięci nie które pamięci dobrze nie współpracują z każdą płytą :wink: aha spróbuj jeszcze zainstalować system na jednej kości pamięci jeśli masz w kąpie 2X po 256 :slight_smile:

pamięć mam jedną 512Mb, pracuje na 667MHz i płyta też taką obsługuje

aha ja wiem że płyta taką pamięć obsługuje ale to jest przeładowanie danych i temu występuje ci taki ekran ;/ niebieski a czemu tak się dzieje to już nie wiem albo pamięć jej zwalona albo płyta główna :]