Jak uruchomić openSUSE 10.2 LiveDVD

(Kamki25) #1

Mam problem z uruchomieniem openSUSE 10.2 z płyty DVD gdy przed restartem kompa wkładam płytę, wyświetla się okienko instalatora (tu bardziej okienko bootowania :stuck_out_tongue: ) zmieniam język, i klikam na coś w stylu "Uruchom GNOME z płyty" albo "Uruchom KDE z płyty" i żaden z tych trybów graficznych się nie włącza wyskakuje coś takiego że muszę mieć 512mb tylko gdzie ?? Na końcu jest coś takiego "least 512MB" nie wiem o co chodzi z tym least ?? Pomóżcie mi bo chcę trochę się na tym pobawić a nie chce mi sie ściągać ponad 3GB a na płacenie za płytę z Linuxem też nie mam chęci :twisted:

(Init3) #2

Nie za bardzo rozumiem, uruchamiasz ten instalator spod windowsa?

(D@widoS) #3

Kamki płyty live cd nie uruchamia się pod widowsem,załąćz kompa,ustaw w biosie bootowanie z cd,restart kompa,włóż płyte i odpali cie sie opeNsuse.

(Kamki25) #4

no to ja tak robie wkładam płytę restartuję kompa włącza mi się takie menu i tam mam do wyboru czy uruchomić KDE , GNOME czy boot ma być z dysku jak włącze KDE lub GNOME włącza mi się tamto okienko a jak bootuję z dysku to włącza mi się Windows

(D@widoS) #5

bo na dysku przeca masz windowsa,a na płycie linuksa :!:

(Kamki25) #6

Tyle to też wiem :stuck_out_tongue: Ale nie wiem jak uruchomić z płyty Linuxa bo wyskakuje mi to okienko co pisałem w pierwszym poście :evil:

(Ospiotr) #7

A ile masz pamięci RAM?

(Dareks8) #8

http://suse.ehelp.pl/modules/news/artic ... oryid=1062

minimum 512MB ramu.

Przy instalacji na dysk wystarczy mniej ramu ale w tym wypadku nie.

(Kamki25) #9

No to kiszka :? Mam tylko 256 :frowning: Szkoda...

(Init3) #10

Kamki - 256 ram w zupełności wystarczy na wiele innych dobrych dystrybucji

U mnie na przykład debian z kde ciągnał tylko coś około 170 ramu. Suse to moloch, nie warty aż takiego zachodu :slight_smile: Zwyłe ubuntu, pclinuxos, fedora też powinny ci chodzić, jak i 1000 innych dystrybucji. Dla zwiekszenia szybkosci mozesz użyć mniej zasobożernego środowiska, np. xfce, ale nie musisz. Gnome i kde będą też chodzić bez problemu. A jak jesteś ambitny to możesz popróbować z debianem, slackware.

(Kamki25) #11

Dzięki. :mrgreen: Pobróbuje z DSL Linux bo nie chce mi się tak dużo ssać :wink:

(Marcinch7) #12

Fluxbox jest za trudny.

Złączono Posta : 10.06.2007 (Nie) 13:08

Lepiej SLAX

(Init3) #13

Zarówno poprzez dsl jak i wyżej wymieniony slax nie poznasz mocy linuksa

żadne live cd ci tego nie da. Wyobrażasz sobie np. korzystać z windowsa live cd? :wink:

(matiit) #14

knapik

Dsl można zainstalować :smiley:

(Marcinch7) #15

wiadomo... ale on chce LivaCD

(Kamki25) #16

Nie chce LiveCD tylko Linuksa którego dość szybko pobiorę z neta. DSL zainstalowałem na dysk. Teraz szukam pomocy z instalacją neta.