Jak uruchomić sieć w Ubuntu na Realtek RTL8168/8111 PCI-E?

Zmieniłem ostatnio płytę główną ma Asus P5B na której jest zintegrowana karta sieciowa Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC.Niestety nie chce ona działać na Ubuntu 7.04.Karta jej zainstalowana widać ją po wpisaniu komendy lspci,która wyświetla zainstalowane urządzenia,próbowałem sposobów z tej strony http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=13745 wpisywałem wszystkie dane ręcznie i nadal nic.Próbowałem też na innych dystrybucjach i jest to samo.Dałbym sobie spokój i podłączył starą kartę Realteka 8139 tylko,że nie mam wolnych slotów na płycie głównej.Czy komuś udało się uruchomić taką kartę bo niewiem co zrobić.Prosiłbym bardzo o pomoc. :frowning:

TUTAJ masz na ten temat. Przeczytaj wszystko dokładnie, bo na końcu user dziękuje za rady i mu to “chodzi”, więc warto to przeczytać moim zdaniem. Pozdrawiam

Wszystko ładnie pięknie tylko ,że nie znam zbytnio angielskiego.

zainstalowałem kubuntu 7.4 miał problemy z połączeniem dopiero za 5 razem zaskoczył na tej karcie to napewno nie wina karty tylko ?

A jaką masz płytę główną?

A zmieniałeś coś w ustawieniach ?

tak dodałem dns nie pamiętam jak to się nazywa 4chyba pole jeżeli nie dasz rady napisz to ja zainstaluje kubuntu liv i ci napisze kąkretnie

Masz pisać takie bzdety,

to lepiej w ogóle nie pisz

Próbuje już wpisywać wszystkie dane ręcznie i dalej nic uruchomiłem Live CD z Kubuntu i też nie działa,tylko ,że akurat tutaj sczytał sobie IP tylko nieprawidłowe,zmieniłem na moje wpisałem DNS i pozostałe adresy i nic,karta zainstalowana a takie problemy,z innymi kartami nie miałem nigdy problemu.Zauważyłem jeszcze jedno,że jak modyfikuje pliki konfiguracyjne z e strony podanej powyżej to zapisuje zmiany ale gdy ponownie otwieram te pliki to są takie jak na początku.Zbyniu jak możesz to spróbuj u siebie z tym Kubuntu i napisz jak czy Ci działa.

network setting

ip adres -xx.xx.xx.xx

netmask-255.xxx.xxx.x

broadcast - dns-83.xxx.xxx.xxx

gatway-10.xx.xx.x

zakładka routes

ip adres-10.xx.xx.xx

zakładka domain name system

add

wpisz dns-83.xxx.xxx.xxx

zamknij i będzie działać

Odkryłem rozwiązanie przypadkowo:

Gdy po używaniu Windowsa XP chcę przełączyć się na Linuksa to muszę wyłączyć komputer i dodatkowo odłączyć go na chwilę całkowicie z prądu,po tym zabiegu można włączyć Linuksa i sieć działa bez problemu,oczywiście po każdym włączeniu WinXP trzeba tą czynność powtórzyć.

W tym wypadku może to również być wina karty. Ja kiedyś miałem podobną sytuację, że po odłączeniu kompa moja karta sieciowa jakby się wieszała, czy odłączła i nie miałem dostępu do neta (oczywiście pod windowsem, gdyż wtedy jeszcze nie używałem linuksa), okazało się, że trzeba kompa włączyć na ok. 10 minut potem wyłączyć na następne 10 minut bez odłączania z prądu i net już był, Karta na pewno była walnięta, ponieważ operator wymienił mi kartę na nową i już nie mam tego problemu :slight_smile: Tak więc upewnij się czy aby na pewno kart jest całkowicie sprawna, ewentualnie poproś amidna aby Ci wymienił (jeśli jest tak uprzejmy i zależy mu na klientach jak mojemu) lub kup nową kartę (koszt ok. 50zł), tylko pamiętaj, że gdybyś wymieniał kartę na nową musisz podać adminowy nowy adres karty MAC inaczej nie będziesz miał dostępu do neta :slight_smile:

Pozdrawiam!

Tylko,że to jest karta zintegrowana na płycie głównej,a najciekawsze jest to gdy zainstalowałem Windows serwer 2008 beta 3,a także wersję RC1 Visty nic takiego nie miało miejsca,po restarcie z jednego w/w systemów i włączeniu linuksa sieć od razu działała bez problemu bez żadnego wyłączania komputera więc moim zdaniem nie jest to wina karty.Dodatkowo spotkałem się z podobnym problemem u innej osoby,też miała taką samą kartę tylko na innej płycie głównej.Obecnie używam tylko WinXP i nie mam żadnych kłopotów z siecią więc karta jest w porządku.