Jak uruchomić SUSE po aktualizacji i KUBUNTU z płyty

Witam.

  1. Zrobiłem sobie aktualizacje wszystkich repozytoriów w SUSE i zainstalowałem nowe wersje programów jakie się zmieniły po aktualizacji.

Problem jest taki ze podczas ponownego uruchomienia pojawiły się w GRUBIE dwa wpisy SUSE i dwa jakieś tam tekstowe uruchamianie (zapomniałem jak to się nazywa).

Podczas uruchamiania standardowego SUSE 10.3 … ładuje sie i za chwile włącza sie plansza tekstowa i na dole login,podaje login potem hasło no i dalej czeka,ale na co co tam wpisać jak to G… uruchomić bo mnie coś trafia z tym już.

Wczoraj miałem to samo i po wyborze tego drugiego w GRUBIE SUSE 10.3 … uruchomił sie więc wykasowałem to jedno żeby nie powtarzało sie i te tekstowe miałem wykasować jeszcze (tak zrobiłem wcześniej i działało)było SUSE 10.3 … i poniżej Windows i było wszystko dobrze,a teraz nie mogę SUSE uruchomić i z płyty też nie da się naprawić (błąd podczas …).

  1. Drugim problemem jest że zassałem sobie KUBUNTU 7.10 32bit i potem 64bit i nie dają się uruchomić.

Podczas ładowania czyta z płyty i jak pasek stanu dojdzie do końca wyskakuje na monitorze OUT OF TIMING i dalej nic.

Próbowałem na 32bit i 64bit i to samo się dzieje ze nie mogę tego uruchomić.

Po zainstalowaniu Mandriva 2008 miałem takie coś ze ładowało sie i pod koniec zatrzymało i koniec,można było czekać i czekać i nic.

Jak i co mam z tym zrobić żeby to działało jak należy

Dziekuję za nie udzielenie pomicy w tym temaćie,ale juz sobie sam dałem radę i w związku z tym tego forum nigdy nikomu bym nie polecał za pomocne,a w szczegulności że tu można tylko i wyłącznie uzyskać krytyczne wypowiedzi co do (jak to ujeła jedna dama z podających się za moderatorów) błędów ortograficznych itdeee it eee.

Prawdopodobnie zaktualizowałeś jądro, a sterowniki do karty graficznej instalowałeś nie z paczek a z instalatora. Dlatego musisz przebudować moduł sterowników do karty graficznej. :slight_smile: W zależności od rodzaju karty procedura się różni poszukaj w google, a na pewno znajdziesz. :slight_smile:

Zrobiłem aktualizacje systemu z płyty i wszystko sie przywróciło do stanu jak po instalacji ponownej,zachowując wczesniej zainstalowane programy. Pod koniec system połączył się z repozytoriami sieciowymi aktualizując programy do najnowszych wersji.

Uruchamiając Yast dokonałem dostępnych aktualizacji dla pozostałych programów w tym jądra.

Podczas wcześniejszej aktualizacji nie zwróciłem uwagi na to że dokona się pełna,a nie te kilka programów w tym gry i w ten sposób niektóre programy zamiast się z aktualizować i podmienić to sie podwoiły.

System teraz powrócił do prawidłowego działanie.

Co do Kubuntu to mój monitor LCD obsługuje rozdzielczość 1024x768 a system potrzebuje wyższej rozdzielczości do jego uruchomienia,co się jeszcze mi nie zdarzyło podczas instalacji innych dystrybucji.

Np.Ubuntu,Mandriva,Suse,instalują sie normalnie bez problemu,a Kubuntu dopiero po podpięciu innego monitora :o .

Bo niestety Kubuntu jest zawsze robiony na tzw ****** :frowning:

Tak jak Ubuntu można nazwać dystrybucją dopracowaną to o Kubuntu tego powiedzieć nie można.

A co do twoich wpisów w Grubie to wygląda to jakbyś zainstalował sobie dwa różne kernele.

Sprawdź czy przypadkiem jakiegoś repo masz niepotrzebnie załadowanego.

Za dużo dodanych repozytorium to gwarancja kłopotów.