Jak uruchomić windowsa xp po nieudanej naprawie

(Yarecki2) #1

Na Windowsie XP SP2 zainstalowałem SP3 i po kilkudniowych testach stwierdziłam ze niektóre programy otwierają się wolniej i system dziwnie sie zachowywał oraz czasami potrafił się zatrzymać na jakiś czas.

Po kilku dniach postanowiłem usunąć ten SP3 i po restarcie system zachowywał sie jeszcze gorzej niż z zainstalowanym SP3.

Postanowiłem przeprowadzić naprawę systemu korzystając z płyty Windows XP SP2 tej samej z której był ten system instalowany,po czym w trakcie aktualizacji urządzeń na 34 minucie, zatrzymuję sie (przy każdej próbie w tym samym miejscu) i nie mogę dokończyć tej naprawy oraz nie można też uruchomić systemu.

Co i czy da sie to w jakiś sposób naprawić żeby nie stracić danych czy jedynym wyjściem jest format.

Zaznaczam ze mam też zainstalowany Linux SUSE który działa bez żadnych problemów w przećiwieństwie do XP oraz dał bym sobie spokój z naprawą lecz zrobiłem błąd kupując urządzenie Lexmark działające tylko na Windowsie i jestem skazany na częściowe jego używanie.

Proszę o wskazówki jak dokończyć ta naprawę no i myślę ze system powinien sie potem uruchomić.

(niezDarek) #2

powinno się wyświetlić okienko z nazwą sprzętu którego Windows nie mógł zainstalować i jeśli sie wyświetla to wyłącz to urządzenie w BIOSie jeśli można lub odłącz i zainstaluj system a następnie z poziomu systemu zainstaluj urządzenie

(pysiu) #3

co do odzysku danych skorzystaj z jakogoś linuxa np. ubuntu live i przekopiój sobie dane a co do naprawy to warto czasem robić obraz przed instalacja :slight_smile:

(Yarecki2) #4

Nie no jasne że za pomocą linuxa można sobie skopiować dane np na pendraiwa,ale głównie chodziło mi zeby naprawić ten system żeby się uruchamił.

Sytuacja wygląda tak że podczas próby naprawy,a dokładnie przy instalacji sprzetu wyskakuje okienko dotyczace uaktualnienia bluetooth i sa dwie opcje TAK i NIE,podczas uzycie tych opcji system po jakims czasie zatrzymuje się i nawet jak bym czekał pół dnia to nic to nie pomoze i dalej nie rusza.

Prubowałem kilka razy od począdku naprawiać tą winde i za kazdym razem zatrzymuje sie w tym samym miejscu nie wyswietlajac jakichkolwiek przyczyn.

Dodam ze próbowałem to z dwoma płytami i działo sie dokładnie to samo podczas próby naprawy z dwuch róznych płyt.

(De Niro) #5

czy próbowałałeś naprawić rejestr za pomocą Konsoli odzyskiwania ?

Pozdrawiam

(Yarecki2) #6

Nie nie probowałem bo nie wiem jak to dziala w windowsie,a w zasadzie jak to sie robi.

Dla mnie to windows mugłby nie istniec,ale dzieciaki tam graja i dlatego chce go w jakis sposób naprawić bez utraty danych.

(niezDarek) #7

[url=[http://www.forumpc.pl/index.php?s=515b401821762adc0098f10f51b7d09a&showtopic=42801&pid=303919&st=0entry303919]tu](http://www.forumpc.pl/index.php?s=515b401821762adc0098f10f51b7d09a&showtopic=42801&pid=303919&st=0) masz fajna lekturę o konsoli odzyskiwania

(Alden Jone) #8

Jak sam piszesz odinstalowałeś SP 3. Skoro zrobiłeś go kilka dni temu to powinien być punkt przywracania o nazwie "Removed Service Pack 3" (jeśli masz wł. przywracanie systemu) i przywróć go do tamtego stanu i po przywruceniu zainstaluj SP 2. Osobiście też polecam bardzo lubiana przeze mnie (potwierdza to duża liczba postów gdzie o tym wspominam) "Ostatnia znana dobra konfiguracja" - wtedy odinstaluj SP 3 i zainstaluj SP 2 na nowo.

(Yarecki2) #9

Dzieki wszystkim za porady,ale się i zrobiłem format więc już nie bedę nic odzyskiwał a windows tylko do kilku programów i gierek niektórych dzieciakom posłuży oraz przez chwile jeszcze do urządzenia wielofunkcyjnego Lexmarka dokąd nie zakupie innego nie Lexmarka (badziew).

Reszta bryka bezproblemowo na Linux-ie bezproblemowo.

Zamykam temat i jeszcze raz wielkie DZIĘKI.