Jak ustalić ip konkretnego komputer livebox

Mam pytanie jak ustalić ip konkretnego komputera na livebox chodzi mi o wewnętrzne ip takie żeby na lanie w grze wpisując to ip gra dołączała do drugiego komputera poprzez sieć lan. Kiedy wpisuje adres ip z jakiejś strony typu ,moje ip’’ to wyskakuje zewnętrzne ip ,a przy pomocy takiego ip nie dam rady się połączyć. Wiem że coś takiego jest bo na starej sieci radiowej mieliśmy lana i jedno ip dla wszystkich, ale kolega jakoś ustalał nasze ip i wpisując w Counter-Strike po komendzie connect to ip gra dołączała do gry bez zarzutów a nasze ip były takie same jak zewnętrzne tylko różniły się cyfra po ostatniej kropce. Czy wie ktoś jak ustalić taki adres na liveboxie ?

wpisz w każdym komputerze w wierszu poleceń ipconfig/all i zobaczysz :slight_smile:

o tej komendzie wiem tylko jest jeden problem nie wiem jak na drugim komputerze ,ale u mnie gdy wpisuje ipconfig na 1 sekundę wyskakuje to czarne okno i od razu znika może jest jakiś program do sprawdzenia tego ?Mam viste sp2

Najpierw wpisz cmd i dopiero tam wpisuj ipconfig /all :wink:

oo dzięki byłem na drugim kompie i adresy ipv4 faktycznie się różnią jest 10 i 11 ;]

W centrum sieci i udostępniania masz pozycje połączenie i obok wyświetl stan naciśniesz i tam naciśniesz pozycję szczegóły