Jak ustawiać firewall

Witam proszę o podpowiedź jak ustawić zaporę czy lepiej automatyczne ustawienia czy ręczne ale jak te ręczne są właczone to ciągle wyskakują jakieś komunikaty z pytaniami czy blokować czy nie i nigdy nie wiem bo takie dziwaczne dane w tych komunikatach są. I jeszcze jedno pytanie który program polecacie jako antywirus i jaki firewall i czy jest konieczność stosowania jeszcze innych typu Spybot. Dziękuję za podpwiedzi bo się na tym dobrze nie znam

Ja sam jestem początkujący w tej sprawie, ale zainstalowałem Outpost Firewall Pro 2009 i jest to najlepszy firewall. Sam automatycznie tworzy reguły do programów łączących się z internetem np. przeglądarka internetowa, GG itd. Niepotrzebne porty zamyka. Monitoruje cały ruch sieciowy. :slight_smile: Mam go z Avirą Premium i jest to tylko mój wybór, którego nigdy nie zmienię, ale decyzja należy do Ciebie :slight_smile:

Jeśli nie za bardzo się na tym znasz zainwestuj te 100 zł na Kaspersky Internet Security. Dostajesz w pakiecie jednego z najlepszych, jak nie najlepszego antywirusa i bardzo dobrą zaporę, nie wymagającą praktycznie żadnej konfiguracji. Firewall o sobie przypomina bardzo rzadko, bo większość aplikacji, które się na co dzień używa i łączą się z netem ma w swojej bazie.

Wypróbuj sobie wersję testową http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 0.0.506+PL

Co do dodatkowych zabezpieczeń o które pytasz to czasem warto zrobić scan za pomocą Super AntiSpyware i w zupełności wystarczy to do pełnego zabezpieczenia komputera :slight_smile:

Lub/oraz Malwarebytes’ Anti-Malware