Jak ustawić aparat, aby doskonale robił zdjęcia na imprezach

(Sebo47) #1

Witam. Mam Sony Nex 3. Robię zdjęcia na imprezach na których ruch gości często wychodzi zamazany... Jakie ustawienia wprowadzić aby zdjęcia wychodziły idealnie ?

(slawex1983) #2

Wysokie ISO, krótki czas naświetlania, włączona lampa błyskowa. Na pewno nie wyjdą idealnie, gdyż ten aparat jest za słaby (zresztą jak zdecydowana większość tego typu konstrukcji).

(Sebo47) #3

Jak dla mnie ten aparat jest wystarczający :slight_smile: Mam jeszcze jedno pytanie - czasami na zdjęciach na dole widać cień obiektywu. Co z tym zrobić?

(slawex1983) #4

Nie mówię, że jest zły, bo nie jest. Po prostu imprezy są bardzo ruchliwe i raczej nie ma tam zbyt dużej ilości światła, a ono jest najważniejsze. Zdjęcia pewnie zrobisz dobre ale nie tak dobre jak w dzień. Co do cienia jesteś pewien, że nie zasłaniasz obiektywu ręką? Masz założoną osłonę przeciwsłoneczną?

(Sebo47) #5

Nie mam tej osłony i nie zastawiam lampy ręką... W pierwszej kolejności to sprawdzałem. Pisałem w tej sprawie do Sony to odpisali żeby jakieś coś kupić żeby odbijało promień lampy od aparatu...

(k-9) #6

no ja przy swojej lustrzance jak chce coś mocno powiększyć i robię fotkę z lampą to też wychodzi cień... dlatego nikt nie robi zdjęć z wbudowaną lampą w lustrach... Po prostu nie możesz przy użyciu lampy tak bardzo zoomować... Fizyka i tyle.

(Sebo47) #7

Ale właśnie to też sprawdziłem... To nie to :frowning: Tak wracając - ja nie mam wbudowanej lampy błyskowej - wkręca się ją do aparatu jak potrzeba :slight_smile:

-- Dodane 27.07.2011 (Śr) 21:59 --

Ile tak na oko powinno wynosić wysokie ISO i krótki czas naświetlania?