Jak ustawić aparat, aby doskonale robił zdjęcia na imprezach

Witam. Mam Sony Nex 3. Robię zdjęcia na imprezach na których ruch gości często wychodzi zamazany… Jakie ustawienia wprowadzić aby zdjęcia wychodziły idealnie ?

Wysokie ISO, krótki czas naświetlania, włączona lampa błyskowa. Na pewno nie wyjdą idealnie, gdyż ten aparat jest za słaby (zresztą jak zdecydowana większość tego typu konstrukcji).

Jak dla mnie ten aparat jest wystarczający :slight_smile: Mam jeszcze jedno pytanie - czasami na zdjęciach na dole widać cień obiektywu. Co z tym zrobić?

Nie mówię, że jest zły, bo nie jest. Po prostu imprezy są bardzo ruchliwe i raczej nie ma tam zbyt dużej ilości światła, a ono jest najważniejsze. Zdjęcia pewnie zrobisz dobre ale nie tak dobre jak w dzień. Co do cienia jesteś pewien, że nie zasłaniasz obiektywu ręką? Masz założoną osłonę przeciwsłoneczną?

Nie mam tej osłony i nie zastawiam lampy ręką… W pierwszej kolejności to sprawdzałem. Pisałem w tej sprawie do Sony to odpisali żeby jakieś coś kupić żeby odbijało promień lampy od aparatu…

no ja przy swojej lustrzance jak chce coś mocno powiększyć i robię fotkę z lampą to też wychodzi cień… dlatego nikt nie robi zdjęć z wbudowaną lampą w lustrach… Po prostu nie możesz przy użyciu lampy tak bardzo zoomować… Fizyka i tyle.

Ale właśnie to też sprawdziłem… To nie to :frowning: Tak wracając - ja nie mam wbudowanej lampy błyskowej - wkręca się ją do aparatu jak potrzeba :slight_smile:

Dodane 27.07.2011 (Śr) 21:59

Ile tak na oko powinno wynosić wysokie ISO i krótki czas naświetlania?