Jak ustawić dostęp do internetu z win98 do xp

Witam wszystkich

Mój problem polega na tym, iż mam w domu 2 komputery, które są połączone za pomocą skrętki.

1komputer ma win98 i jest podłączony do internetu przy pomocy kabla 2 komputer ma XP.

Komputery w sieci się widzą pliki między nimi można przesyłać i niema z tym problemu.

Problem mój jest taki, że na drugim komputerze gdzie mam XP nie mam dostępu do internetu i pojawia się taki napis:

“Ograniczenia lub brak łączności. Możesz nie mieć dostępu do internetu lub niektórych zasobó sieciowych. Ten problem wystąpił ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera”

Proszę o jakąś radę z góry dziękuję i pozdrawiam :frowning:

sadz ze musisz ustawic dla komputra xp numer ip w ustawieniach polonczen taki sam jak w 98

ale na raz nie mogą działać w sieci dwa komputery o tym samym ip bo nastąpi konflikt ip :wink:

nadaj ręcznie IP w kompie z XP i doinstaluj na obu kompach protokół IPX/SPX - najczęściej pomaga :slight_smile: :lol:

protokól ten odnosi się do sieci nowella a nie do zwykłych :slight_smile:

Witam

Już poradziłem sobie z tym problemem. Po prostu kupiłem nową płytę, nowego wydajniejszego procka i zainstalowałem XP. Sieć ustawiłem jak w opisie i wszystko chodzi bez zarzutu.

A tak na marginesie to chyba nieda się przez win98 puścić internet na XP, chyba że byłby to win98 SE.

Dzięki za wszystkie posty i pozdrówka :smiley: