Jak ustawić GRUBa/LILO, aby wykrywał system na drugim dysku?

Witam!

Mam dwa dyski twarde - 80 GB i 200 GB. Na pierwszym z nich mam Win98, na drugim chcę zainstalować GNU/Linuksa. Co trzeba zrobić, aby mając oba dyski podłączone do komputera, móc po włączeniu komputera wybrać, który system chcę uruchomić? Czy GRUB/LILO potrafią “wykryć” system na drugim dysku - jeśli tak, co muszę zrobić? Bardzo prosiłbym o w miarę szczegółową odpowiedź.

Pozdrawiam

Tak

Zainstalować jakąś dystrybucję Linuksa. Podczas instalacji wszystko zrobi się automatycznie.

Instalowałem Linuksa kilkakrotnie na tym samym dysku, na którym jest Windows, i za każdym razem miałem jakieś problemy - a to wyskakiwał Error 18 (a z obsługą Super GRUB Disk jakoś nie mogłem sobie poradzić), a to po prostu ładował się sam Linux, bez możliwości wyboru. Ale mniejsza o to.

Problem polega na tym, że nie mogę podłączyć jednocześnie napędu CD i dwóch dysków do płyty, bo mam z tym przykre doświadczenia. Nie dałoby się więc zrobić jakoś tego okrężną drogą, z podłączonym tylko jednym dyskiem?

Podłączyć dysk, zainstalować Linuksa, dodać odpowiednie wpisy do GRUBa (polecam lekturę man grub ), podłączyć dysk z Windowsem i już. O ile dobrze skonfigurujesz GRUBa, to nie powinno być problemów.