Jak ustawić internet w ruterze?

Witam. Od października zamierzam przejść na internet z Multimedii na 6 Mb/s. Obecnie posiadam ten ruter http://allegro.pl/speedtouch-585i-i1248865509.html ale kompletnie nie wiem jak go skonfigurować, ustawić w nim aby działał na stacjonarnym komputerze i laptopie. Więc zwracam się do posiadaczy tego rutera którzy mają internet w Multimedii lub nie koniecznie a wiedzą co i jak w nim ustawić to będę wdzięczny, jestem w tej sprawie zielony a dopiero się uczę :slight_smile: Pozdrawiam i z góry dzięki za każdą radę :slight_smile:

Tu chodzi o ustawienie własnej wewnętrznej sieci LAN. Stwórz przykładowa siec: 192.168.0.1 dla routera a następne komputery powinny mieć następujące ip: 192.168.0.2 i 192.168.0.3

Wszystko znajdziesz: otoczenie sieciowe/własciwosci/wlasciwosci połączenia lokalnego/wybierasz TCP/ip tam ustawiasz wszystko.

pozdrawiam

Ok, ale co mam jeszcze ustawić w routerze, jak poprawnie zabezpieczyć sieć itd…?

Kabelek, którym doprowadzony będzie internet, podpinasz pod port WAN. W zależności od ustawień sieci (z tego co widzę to jest router z modemem ADSL), wybierasz odpowiedni rodzaj połączenia (PPPoA/PPPoE, Static IP, DynamicIP), uzupełniasz dane. Ustawienia sieci LAN powinny być wstępnie skonfigurowane (przydzielone IP dla routera, włączony serwer DHCP i ustawiony zakres przydzielanych dynamicznie adresów IP w sieci lokalnej). Co do zabezpieczeń WiFi to najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie szyfrowania WPA2 z algorytmem szyfrowania AES i dość skomplikowanym hasłem, na przykład --==<[{$!Ln3h@$l0_%D0%_#$!3Ci#_^KtOr3^_&ci3Zk0&_*63Dz!3*_zLamAc}]>==-- oraz częsta jego zmiana, np. raz na kwartał i to praktycznie wystarczy. Dodatkowym i opcjonalnym zabezpieczeniem może być wyłączenie rozgłaszania nazwy sieci i filtrowanie adresów MAC kart sieciowych.

Pozdrawiam!

Dzięki roobal :slight_smile: o coś takiego mi chodziło :slight_smile: Pozdrawiam