Jak ustawić naraz wielu folderom, zabezpieczenia dla wybranego użytkownika z ograniczeniami?


(szpon5) #1

Witam serdecznie. Postanowiłem ustawić odmowę dostępu do folderów, dla konta użytkownika z ograniczeniami. Wiem jak to się robi, PPM na folder, Zabezpieczenia, Edytuj, dodajemy użytkownika i zaznaczamy wszędzie Odmów.

Jednakże co mnie denerwuje. Muszę to robić pojedynczo dla każdego katalogu. Na Windows XP, można było zaznaczyć wiele folderów i masowo ustawić stamtąd zabezpieczenia. Natomiast w Windows 7 kiedy zaznaczam wiele, klikam PPM, to nie ma zakładki Zabezpieczenia.

Zatem w jaki sposób mogę uczynić na Windowsie 7, żeby móc naraz wielu katalogom nadać uprawnienia?

System: Windows 7 Professional 32 bit.


(bachus) #2

W folderze nadrzędnym tego nie możesz zrobić?


(R@z0r) #3

Możesz stworzyć zasadę dla grupy, ale i tak oczywiście katalogi trzeba wybrać manualnie. Możesz też użyć skryptu, ale i tak napisanie zajmie Ci więcej czasu jeżeli katalogi nie mogłyby być wybrane jakimś prostym wyrażeniem regularnym.


(szpon5) #4

Czyli chodzi Ci o to, żeby wszystkie katalogi wrzucić do jednego i dla tego jednego dać uprawnienia? Nie nie, wtedy zrobi mi się niezły burdel z danymi. Poza tym niektóre dane które chcę ograniczyć, znajdują się w Program Files, zainstalowane aplikacje. No a ich już nie przeniosę do jednego innego folderu, bo aplikacje przestaną działać.

Gdyby to było takie proste, to ten temat by nie powstał ;).

 

Nie wiem jak się tworzy tą zasadę dla grupy, ale skoro i tak by trzeba było manualnie, to sposób odpada :P.

 

Czekam na następne pomysły, mam nadzieję, że ktoś coś wymyśli ;). Szukałem w Google dosyć długo i sposobu na wiele folderów nie znalazłem.