Jak ustawić prawidłowy rozmiar wideo?

Mam dwa pliki wideo avi jeden ma rozmiar 1024x576 px, drugi 608x256 px i chciałem w pierwszym pliku zmienić rozmiar tak jak w drugim -  za pomocą Format Factory, ale w ustawieniach video nie ma takiego rozmiaru jak w pliku drugim.

Jak to wszystko ustawić żeby była dobra jakość obrazu i jednakowy rozmiar pliku ?

Jak ustawisz na sztywno zmianę rozmiaru klatki to zmienisz proporcje obrazu.Należało by po zmniejszeniu 1024x576 dodać czrne pasy po bokach (dla zachowania proporcji bo by wyszło x tego ~455x256 czyli~75 i 76 na boki lub przycinać z wysokości 342 do 256 ale to odpada za duża strata z klatki) I wydaje mi się że w “formaś factory” tego nie zrobisz użyj inego programu który ci to umożliwi w VirtalDub na pewno się da.

Rozmiar pliku wynikowego to czas trwania i bitrate audio jak i wideo ,jakośc to to samo oraz rodzaj użytej kompresji (rodzaj kodeka).Tak więc to pytanie troszkę bez sensu bo może to dwa diametralnie inne filmy - czas trwania jak i zawartość filmu czyli jego “dynamika” co ma znaczenie w przypadku  użytego zmiennego bitrate.