Jak ustawić program Spybot żeby chronił komputer non stop?


(SETi) #1

Chodzi mi o aktywną ochrone, coś w stylu programu antywirusowego. Wiem że ten program moze chronić przed wejsciem czegoś do rejestru.


(Eryk42) #2

Program ma rezydenta "TeaTimer". Gdy jest włączony to się pyta czy coś dodać do rejestru czy nie.

A co do ciągłej ochrony przed np. trojanami to takiej funkcji nie ma (chyba że mam stare dane).


(Dimatheus) #3

Witaj,

Jeśli nie jest u Ciebie słabo z angielskim to TUTAJ masz instrukcję, jak uruchomić i czym różnią się 3 rodzaje ochrony. Niestety ta część jeszcze nie została przetłumaczona na polski...

Powodzenia

Dimatheus


(Eryk42) #4

A jednak mam stare dane :slight_smile: .


(SETi) #5

stare dane? czyli chroni przed wirusami (trojany i inne) bo u mnie wyswietla sie informacja czy zezwól na zmiany


(Eryk42) #6
Jeśli używasz Spybot-S & D rzeczywistym ochrony przed programami szpiegującymi, paskudny szpiegów nie wejdzie systemu. Obecnie istnieją trzy różne rodzaje ochrony.


W uodpornić funkcja zapobiega np. Śledzenie Ciasteczka z wejściem systemu. Uodpornić współpracuje z Mozilla Firefox, Internet Explorer i Opera, pozwala na dostosowanie specyficznych ustawień przeglądarki w celu zablokowania znanych programów szpiegujących instalatorów (i podobnych baddies) już uwzględnione w Spybot-S & D's bazy danych. Uruchomieniu funkcji uodpornić poprzez kliknięcie na Spybot-S & D → uodpornić na lewym pasku nawigacyjnym.


Resident SDHelper jest druga warstwa ochrony dla IE. Uodpornić przez instalatorów funkcji blokuje ich ActiveX ID, a SDHelper blokuje szkodliwe oprogramowanie, które stara się wprowadzić za pomocą różnych metod. W ten sposób program Internet Explorer nie może pobrać pliki złe. Przez ciebie SDHelper uruchomić klikając na Narzędzia → zamieszkała na lewym pasku nawigacyjnym (zatem Spybot-S & D, aby uruchomić w trybie zaawansowanym). Nie można zaznaczyć pola wyboru obok Resident "SDHelper" (Internet Explorer złe pobrać blokowania) aktywnych w celu aktywowania SDHelper.


Resident TeaTimer zapobiega niechcianej pliki są instalowane bez względu na sposób w systemie. Monitoruje proces o nazwie / wszczęła permanentnie. Jeśli znane procesy destrukcyjne chcą rozpocząć, TeaTimer natychmiast kończy je, dając nam trzy opcje, jak radzić sobie z tego procesu w przyszłości:


     * Być informowany w przypadku, gdy proces próbuje uruchomić ponownie

     * Automatycznie zabić proces

     * Na ogół pozwalają na uruchomienie procesu


Istnieje również możliwość, aby usunąć plik związane z tym procesem.


Jeśli coś próbuje zmienić krytycznych kluczach rejestru, TeaTimer wykryje go. TeaTimer mogą ochronić Cię przed takimi zmianami, dając Ci możliwość: Można Zezwalaj lub Odmów zmiany. TeaTimer zawsze jest uruchomiony w tle.


Ponieważ Spybot-S & D 1.6 TeaTimer korzysta z naszej bazy danych, gdzie znane pliki są oceniane jako dobre lub niebezpiecznych. Ta baza danych zawiera kilkaset tysięcy pozycji i jest stale rozszerzonej. Niemniej jednak obecnie, a następnie są pliki, które nie zostały jeszcze zawarte. W tych przypadkach, a jeśli używasz starszych wersji Spybot Resident TeaTimer zwróci Twojej zgody co do zmian. Jeśli nie jesteś pewien, czy należy zezwolić na zmianę, istnieje prosta zasada:


Jeżeli masz coś instalowania i / lub sędziego, jeśli plik, który ma być zainstalowany jako dobry, ponieważ znasz jego nazwę, można przejść przez pozwalający na zmianę w rejestrze (to samo jeśli lub Spybot-S & D były usuwanie aplikacji) . Ale jeśli wiadomość pochodzi z Błękitne niebo było podczas surfowania w internecie, należy uzyskać ostrożne. W tym przypadku lepiej jest odmówić rejestru zmian.


Uruchamiania Resident TeaTimer klikając na Narzędzia → zamieszkała na lewym pasku nawigacyjnym (zatem Spybot-S & D, aby uruchomić w trybie zaawansowanym). Nie można zaznaczyć pola wyboru obok Resident "TeaTimer" (Ochrona ponad wszystkie ustawienia systemu) aktywnych w celu aktywowania TeaTimer.


Oczywiście możliwe jest dokonanie każdej z osobistej decyzji. Które mogłyby być konieczne, jeśli masz kilka zaprzeczył proces, który okazuje się jako dobry później. Ci to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy na symbol TeaTimer w zasobniku systemowym - to jedna z niebieskim blokady. (Jeśli nie widać symbolu, jest to prawdopodobnie ukryte. Wystarczy kliknąć na strzałki w zasobniku systemowym, aby wyświetlić wszystkie ukryte symbole.) A Pojawi się okno, gdzie musimy kliknąć na Ustawienia, aby zmodyfikować swoje osobiste listy rejestru zmian i procesów.

Tutaj jest o tym napisane (z linku Dimatheus) to jest tłumaczenie translatora więc tam kilka błędów jest.


(Ggo) #7

Dokładnie jak wyżej.

Spybot ostrzega przed każdą zmianą w rejestrze, więc jeżeli sam coś instalujesz i program ci sie pyta czy zezwolić na zmiany w rejestrze: zezwalasz. Jeżeli ładuje ci się ni stąd ni zowąd coś czego nie znasz: blokujesz.

Trojany to programiki które żeby działać uruchamiają procesy instalując pliki i powodując zmiany w rejestrze więc spybot o każdej zmianie powiadamia. Jest przeznaczony jak piszą dla bardziej zaawansowanych użytkowników bo w dużej mierze od użytkownika zależy na co pozwoli :stuck_out_tongue:


(SETi) #8

:smiley: