Jak ustawić router do ciągłego czuwania?

Witam.

Mam router linksys wag200g i dzisiaj byli u mnie “TECHNICY” :), i powiedzieli, że router mi się dopiero włącza na jakieś polecenie jak włącze kompa. I chce żeby on działał cały czas, jak to zrobić?

wiktorex22 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Nic z tego nie rozumiem. Ruter działa niezależnie od komputera. Chyba, że ci technicy w jakiś sposób go tak skonfigurowali? Napisz dokładnie o co chodzi, bo nic z tego nie rozumiem. Router podłączasz do prądu i powinien działać bez żadnych kombinacji. Może im chodziło o zalogowanie się do routera? Sprecyzuj o co chodzi.

Więc tak, gdy nie używam internetu przez jakiś 1h, ta jedna lampka na górze na routerze “internet” gaśnie. I jak włączam komputer i się łączy z internetem to dopiero się zaświeca i oni mówili mi, żebym zrobił tak, żeby się ciągle świeciło.

To jest router adsl, więc podejrzewam, że chodziło im o to, że masz w routerze ustawioną opcję łączenia się z internetem na żądanie, więc w momencie kiedy nie korzystasz z internetu, to po określonym czasie router automatycznie się rozłącza z siecią ISP. Właściwie to możesz tak zostawić, jeśli Ci nie jest do niczego potrzebna stałą łączność z internetem, ale jak chcesz mieć łączność non-stop, to zmieniasz opcję connect on demand na opcję always on . Tutaj masz na pierwszym zrzucie te opcje pokazane :arrow: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html#p2786274

image.php?album_id=573&image_id=3688

Mówili Ci po co masz tak zrobić?

No, bo ja mam dość duże pingi, ale to nie jest napewno tego wina tylko centrali, bo dużo ludzi tak ma. Mam takie coś: COnnect on demand i pod dołem jest: Keep Alive: Radial period … seconds.

Co wybrać?

Znalazłem przykładowy zrzut z tego ekranu, żeby się zorientować jak to wygląda. Ta opcja nazwana jest “podtrzymywanie życia”, chodzi o to, że router co jakiś czas sprawdza czy linia jest aktywna oraz czy router po drugiej stronie odpowiada i stara się utrzymać łączność. W takim razie wybierz opcję Keep Alive, na razie zostaw wartość domyślną. Gdyby były jakieś problemy, to daj znać, będziemy myśleć dalej.

Dobrze, wielkie dzięki za pomoc :).