Jak ustawić router do ciągłego czuwania?

(Worldofwarplanes22) #1

Witam.

Mam router linksys wag200g i dzisiaj byli u mnie "TECHNICY" :), i powiedzieli, że router mi się dopiero włącza na jakieś polecenie jak włącze kompa. I chce żeby on działał cały czas, jak to zrobić?

(Agatonster) #2

wiktorex22 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(roobal) #3

Nic z tego nie rozumiem. Ruter działa niezależnie od komputera. Chyba, że ci technicy w jakiś sposób go tak skonfigurowali? Napisz dokładnie o co chodzi, bo nic z tego nie rozumiem. Router podłączasz do prądu i powinien działać bez żadnych kombinacji. Może im chodziło o zalogowanie się do routera? Sprecyzuj o co chodzi.

(Worldofwarplanes22) #4

Więc tak, gdy nie używam internetu przez jakiś 1h, ta jedna lampka na górze na routerze "internet" gaśnie. I jak włączam komputer i się łączy z internetem to dopiero się zaświeca i oni mówili mi, żebym zrobił tak, żeby się ciągle świeciło.

(roobal) #5

To jest router adsl, więc podejrzewam, że chodziło im o to, że masz w routerze ustawioną opcję łączenia się z internetem na żądanie, więc w momencie kiedy nie korzystasz z internetu, to po określonym czasie router automatycznie się rozłącza z siecią ISP. Właściwie to możesz tak zostawić, jeśli Ci nie jest do niczego potrzebna stałą łączność z internetem, ale jak chcesz mieć łączność non-stop, to zmieniasz opcję connect on demand na opcję always on . Tutaj masz na pierwszym zrzucie te opcje pokazane :arrow: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html#p2786274

image.php?album_id=573&image_id=3688

Mówili Ci po co masz tak zrobić?

(Worldofwarplanes22) #6

No, bo ja mam dość duże pingi, ale to nie jest napewno tego wina tylko centrali, bo dużo ludzi tak ma. Mam takie coś: COnnect on demand i pod dołem jest: Keep Alive: Radial period .. seconds.

Co wybrać?

(roobal) #7

Znalazłem przykładowy zrzut z tego ekranu, żeby się zorientować jak to wygląda. Ta opcja nazwana jest "podtrzymywanie życia", chodzi o to, że router co jakiś czas sprawdza czy linia jest aktywna oraz czy router po drugiej stronie odpowiada i stara się utrzymać łączność. W takim razie wybierz opcję Keep Alive, na razie zostaw wartość domyślną. Gdyby były jakieś problemy, to daj znać, będziemy myśleć dalej.

(Worldofwarplanes22) #8

Dobrze, wielkie dzięki za pomoc :).