Jak ustawić router jako AP?

(Greku10) #1

Główny router to Thomson TWG850-4U a AP ma być TP-LINK TL-WR740N chodzi mi głównie o to żeby ten router był jako AP bez podłączania go do THOMSONA kablem tylko przez wifi wie ktoś jak to wszystko ustawić?

(Dimatheus) #2

Hej,

Niestety w tym urządzeniu nie ma możliwości ustawienia trybu pracy na Repeater(Range Extender) bądź Client co oznacza, że nie uzyskasz połączenia z Thompsonem bezprzewodowo. Musisz zainwestować w inne urządzenia - na przykład Wireless Access Point TP TL-WA701ND.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(roobal) #3

Ewentualnie spróbować skorzystać z WDS. Podejrzewam, że kolega może chcieć również podłączać bezprzewodowo inne urządzenia bezprzewodowo do WR740N, WDS może się tu sprawdzić. Jeśli dobrze podejrzewam, w taki przypadku dobrym rozwiązaniem będzie router z dwoma modułami WiFi, ewentualnie 2 osobne AP.

(Dimatheus) #4

Hej,

Faktycznie, o tym nie pomyślałem, a z tego, co sprawdziłem jedno i drugie urządzenie wspierają tę technologię. Jeśli chodzi o samą konfigurację połączenia, to myślę, że pomoże ten artykuł. :slight_smile: Ustawienia związane z WDS w Thompsonie znajdziesz w panelu administracyjnym w zakładce Gateway -> Wireless -> Bridging, natomiast w TP-Linku w Wireless -> Wireless Settings - pole do zaznaczenia Enable WDS.

Oczywiście w takiej konfiguracji - stosowanie urządzeń różnych producentów - istnieje prawdopodobieństwo, że połączenie tego typu nie zadziała. Ale warto spróbować.

roobal - rozumiem, że przy takim połączeniu nie jest możliwe korzystanie ze switcha w poszczególnych urządzeniach i podłączenie do nich urządzeń kabelkiem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Jimasek) #5

WDS z Thomsonem na TP-linku - raczej mało prawdopodobne żeby się udało.

Jeżeli poprawnie zestawi się WDS to nie ma problemów z korzystaniem po kablu.

(roobal) #6

Chodzi o WISP? Jeśli tak, to w przypadku WISP, AP działa jak karta sieciowa i trasuje ruch sieciowy, tak więc korzystać można tylko z przełącznika. Jeśli chodzi o WDS, to szczerze nigdy tego nie sprawdzałem, ale nie powinno być problemów, w końcu AP też jest urządzeniem 2 warstwy.

(Dimatheus) #7

Hej,

Odnośnie WISP to oczywista oczywistość. Zastanawiał mnie bardziej tryb WDS i możliwość podłączenia kablowego. No nic - jak będę miał chwilę, to sprawdzę to na przykładzie moich TP-Linków.

Pozdrawiam,

Dimatheus