Jak ustawić rozdzielczość skanera

Hejka!

Mam małe pytanko.

Chce wydrukować planszę w formacie A2(tzn. tłem będzie zdjęcie w formacie A2), skany (obrazki) będą pomniejszone tak, żeby się zmieściły na tą plansze A2 (obrazków będzie ok. 6).

Czy może mi ktoś powiedzieć jaka powinna być ustawiona rozdzielczość skanera, aby te skany po pomniejszeniu nie były poszarpane??

Obrazki są narysowane ołówkiem na kartce A4

Jeśli ma to być do wydruku, to skanuj minimum 300 dpi, a najlepiej 600 dpi. W programie graficznym, w którym będziesz tworzył planszę dobierzesz sobie odpowiednie rozmiary. Im lepsza rozdzielczość źródłowa, tym lepiej obraz wygląda przy przekształceniach.

Achaaaa.

Wiedz będę skanował przy 700 dpi, bo w gdy ustawię większą rozdzielczość w moim przypadku 1200 dpi komputer mi się zaczyna wieszać…

Program graficzny to Photoshop , tło-zdjęcie jest ustawione na 50x70 cm. niestety skany są aż za duże i się nie mieszczą na tym tle… trzeba je “swobodnie przekształcać” aby się zmieściły na tle… ale po powiększeniu lupką widać poszarpane krawędzie niestety… przed pomniejszeniem za pomocą wszystko wygląda ok. ale po zmniejszeniu wygląda źle :frowning:

700dpi to 2781x7485

W Photoshopie po ustawieniu wielkości planszy 50x70 to są takie wymiary w pixlech 1929x1378

haloooo pomoże ktoś?>