Jak ustawić rozmiar pliku kopii zapasowej? [Redo Backup]


(pstrowsky) #1

Jak ustawić rozmiar pojedynczej paczki, tak aby zajmowała tyle co wszystkie dane na dysku, powiedzmy 28GB w programie Redo Backup and Recovery? Domyślnie program dzieli obraz na małe paczuszki po 2000MB czyli trochę bez sensu bo ani to rozmiar płytki DVD ani żadna rozsądna waga.


(saturno) #2

Nie tylko dzieli ale wcześniej jeszcze kompresuje.

A czy bez sensu?

To ty tak uważasz.

Na jednym DVD można nagrać dwie takie "paczuszki" i żaden program nie będzie się buntował, że pojedynczy plik ma za dużą wielkość (ISO (9660), a druga sprawa to że 2000MB to dokładnie tyle ile może wynieść największy plik utworzony na FAT16.

Ps.: Ja dla każdej kolejnej kopi zapasowej robię nowy katalog w ukrytym katalogu: .Recovery

W ten sposób bardzo prosto orientuję się (po nazwie) które kopia jest stara i można ją usunąć.

Jeśli chcesz mieć w jednym pliku, to możesz taki katalog skompresować do jednego pliku, a potem zdekompresować jak zajdzie potrzeba skorzystania z kopi zapasowej.


(pstrowsky) #3

Inne tego typu programy, między innymi Clonezilla mają taką możliwość, czyli teoretycznie Redo Bacup jako bliski krewny Clonezilli też powinien to potrafić. Tylko ja nie mogę tej opcji znaleźć(ustawić). Wielkość pliku o której piszesz jest w pewnym sensie poręczna, ja jednak pytam czy program wymieniony w temacie daje możliwość ustawienia tego parametru ręcznie, i jeśli tak to jak to zrobić? Jeśli nie ma takiej możliwości to wrócę po prostu do topornej Clonezilli, tam jest pełna konfiguracja. Szukałem na forum Redo Backup jednak nie bardzo da się tam coś znaleźć. Po prostu brakuje mi tej opcji w programie.