Jak ustwaić Chmody na localhost?

Gdy klikam na plik » atrybuty [Wszystko wykonuję w total commander] przez FTP wyświetla mi się okno:

chmodtrue3pg.png

Jednak gdy chcę zmienić chmody katalogu na localhost wyświetla mi się:

chmodfalse3cn.png

Jak zrobić, abym mógł ustawić chmody tak jak na rys.1 ??

A po co zmieniać prawa dostępu na localhost???

Przecież standardowo są ustawiione na [czytaj-zapisz-wykonaj] dla wszstkich odwiedzających.

Jeżeli chcesz blokować prawa dostępu wuykożystaj właściwości php - haslo lub zabezpieczenie przed czytaniem, wykonywaniem lub zapisywaniem dla odwiedzających. To nie jest takie trudne na jakie wygląda - raptem kilka linijek kodu :slight_smile:

A jeżeli nie chcą działać Ci skrypty na localhoście to pogrzebaj w ustawieniach serwera (jakas funkcja moze być wyłączona w php.ini).

A tak pozatym to ja kożystam z KrasnalServ i nie mam takiego problemu jak prawa dostępu (CHMOD).

  1. Mam małe problemy z instlacją forum

  2. Dla samej ciekawości

W php to dobra rada, już ją testowałem ale wolę chmod :wink:

Na czym polega błąd w instalacji forum??

A jeżeli kożystasz z serwera domowego no to chmodów nie da się chyba ustawić - bo są praktycznie niepotrzebne, ponieważ tylko ty (jeżeli ne masz zewnętrznego ip) widzisz swoją stronkę.

A Chmody przydają się tylko na serwerach “zewnętrznych”, gdzie jesr to bardzo ważne ustawienie.

Ja na serwerach zewnętrznych chmody ustawiam zawsze na 666 (brzydka liczba ale nie mam żadnych problemów z działaniem skryptów).

Jeżeli masz problemy na serwerze lokalnym to polecam (jezeli już nie kożystasz) program KrasnalServ jest do pobrania ze strony http://www.krasnalserv.tk nie mam z nim zadnych problemow, lecz przyznaję że niektóre skrypty na nim nie dzialaly poniewaz nie współpracowały z ta wersją PHP która była w Krasnalu. A więc przejżyj najważniejsze funkcje w twoim forum i sprawdź w manualu czy są zgodne z tą wersja PHP którą masz na serwerze.