Jak usuną wszytsko z dysku twardego?

Cześc czy ktos moze mi poda link albo cokolwiek co pmoze usunac wszytsko z mojego kompa bo wiem ze i tak po formacie to zostaje i mozna odzyskac Aha i co mam zrobic jezeli robie formata a wszytskie pliki mi pozostaja nienaruszone :expressionless: bo to dosc dziwne dla mnie

Napewno wszytko usunie z Twojego dysku .!

Nawet Komisja Sejmowa nie odczyta Format low.

Jeżeli masz dostęp do takiego narżedzia…

W rekach niepowlanych może doprowadzić do trwalego uszkodzenia dysku twardego… !!

Pozdrówka

format c: /u

z formatowaniem niskopoziomowym sie niebaw

bo to stosujesz jak bedziesz mial bledy /badsectors/ programowe

do formatowania polecam programik MaxBlast

reszte poszukaj sobie na forum troche tego bylo :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

notka/link itd.

  1. Na nowo załóż i podziel partycje na dysku

  2. format z U

  3. 28 formatów potem już nie widać

co to ma byc 28 formatow :smiley: :smiley:

bajki na dobranoc

Musi uzyc progsa do formatowania i zakladania partycji

tego co podalam i wsio

MaxBlast 3.6

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2 … d=733&t=59

INFO:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=maxblast

Wylaczasz kompa…w Biosie wlaczasz start z CD…wkaldasz plytke windowsa do napedu i po wlaczeniu kompa wejdziesz na plyte…jesli masz XP to formatowanie jest bardzo latwe,szybkie i skuteczne…przynajmniej jeszcze w moim zyciu dysk po sformatowaniu nie byl sforamtowany :wink:

Z pod plyty usuniesz wszystkie partycje i utworzysz "surowa"partycje na ktorej bedzie nasz Windows XP…a wind 98 jest troche inaczej…ale nie powinno byc problemow…mi bez problemo to wychodzilo…tylko 98 nie dorownuje XP…

Jaki system i w jaki sposób robisz ten format dysku.

co to znaczy te /u w formatowaniu? albo /mbr???

jak mozna odzyskac dane po skasowaniu badz formacie???

/u

Bardzo niebezpieczna opcja, ale też zalecana, gdy chcemy zamazać wszelkie ślady po naszych działaniach. Standardowo nawet gdy sformatujemy jakikolwiek nośnik, wciąż mamy możliwość odzyskania danych, gdyż polecenie format nie zamazuje fizycznie wszystkich obszarów dysku, a jedynie wprowadza informację niezbędną do tego, by system interpretował dysk jako pusty. Zastosowanie opcji /u powoduje, że operacji formatowania towarzyszy zniszczenie wszelkich danych na formatowanym nośniku przez zapisanie każdego bajtu wartością „F6” (szesnastkowo). Składnia:

format /u

/mbr

Ta opcja powoduje ponowne zapisanie zawartości obszaru startowego pierwszego dysku twardego o nazwie Master Boot Record (MBR) nową zawartością (więcej informacji o MBR w ramce „Co to jest MBR?”). Opcja ta może być przydatna np. w przypadku, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że we wspomnianym obszarze zagnieździł się wirus lub istniejące dane zostały uszkodzone z innych przyczyn. Wywołanie tej opcji nie powoduje usunięcia partycji i nie usuwa żadnych istotnych danych z dysku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku, gdy na komputerze mamy zainstalowane dwa lub więcej systemów operacyjnych (np. Windows 98 i Linuks), których uruchamianie odbywa się za pomocą odpowiedniego programu, tzw. Boot Managera, to wykonanie instrukcji: fdisk/mbr spowoduje usunięcie Boot Managera i tym samym niemożność uruchomienia innego niż DOS/Windows 95 i 98 systemu operacyjnego. Z drugiej strony jest to najszybszy sposób zlikwidowania możliwości wybiórczego uruchamiania systemu.

Źródło: :arrow: Formatowanie- Dyski twarde od A do Z

:arrow: Jak odzyskać utracone dane?

Jaki polecacie najbardziej program do odzysku danych taki najlepszy lub darmowy ktory odzyska duze pliki np, ok. 1 gb po kilku formatach???

Nie ma takiego który odzyska dane po kilku formatch i nadpisaniu danych. :?