Jak usunąć Avast i inne problemy

Od jakiegoś czasu coś mi się zaczyna sypać w kompie.

  1. Używam Avasta. Poprosiło mnie o kod licencyjny, dostałem go na maila ale po wklejeniu go do programu pisało że nieprawidłowy. Zainstalowałem nowego Avasta (pomarańczowa ikonka). A starego wywaliłem. Ponieważ nie chciał się odinstalować usunąłęm do kosza a potem programem Unlocker pliki dll + RegClener ale nadal przy starcie systemu Coś jest nie tak.

  2. Po kliknięciu w link np z opisu na GG albo do strony domowej jakiegoś programu nic się nie dzieje. Nie otwiera się przeglądarka.

  3. Bestplayer jakoś dziwnie długo “zastanawia się” przy otwieraniu filmu.

  4. Skaner z drukarni nie reaguje. Używam Irfanviev i tu też zmieniło się okno (drugie pokazujące się). Kiedyś było takie z większą ilością opcji teraz mam 4 możliwości do wyboru, klikam ok i nic się nie dzieje. Drukowanie działa, “kserowanie” przy użyciu skanera też działa.

Co robić ??

Zainstaluj sobie avira personal zamiast avasta, według mnie dużo lepszy. Widziałem już kilka kompów zawirusowanych z Avastem w systemie. Avira używam 3 lata i nie mam wirusów. No i przeskanuj kompa

Wyczyść kompa ze zbędnych plików i wpisów w rejestrze - użyj ccleanera lub odkurzacza, później zrób defragmentacje systemu

Avast według mnie najbardziej ci przymula kompa. Najlepiej zamień go np na jak kolega wyżej napisał avire. Przeczyść system programem CCleaner, a jak to nie pomoże to zoptymalizuj go pakietem TuneUp Utilities, możesz ściągnąć w wersji trial ze strony dobreprogramy :wink:

Ale wy mu odpowiedzcie na pytanie a nie doradzajcie zmianę AV…

Trzeba było odinstalować avasta w trybie awaryjnym, jak by nie szło użyć narzędzia do deinstalacji od avasta dostępnego na vortalu: http://www.dobreprogramy.pl/avast-Unins … 17962.html

Spróbuj go użyć (oczywiście zaznacz żeby usunął 5 Free (ten z pomarańczową ikonką jak go nazywasz) a potem żeby usunął starą wersję (czyli 4.8 - niebieska ikonka), przeczyść rejestr CCleanerem i spróbuj zainstalować 5 Free jeszcze raz (pomarańczowa ikonka).

Od instalowałem w/w programem ale nadal wyskakuje mi okno “16-bitowy podsystem DM-DOS” Z info : "Zainicjowanie pliku dll przez instalowany sterownik urządzenia wirtualnego nie powiodło się. "

Nie wiem od kiedy występują problemy. Skanowałem w ubiegłym tygodniu i było ok.

A co z innymi problemami ??

potus , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Co do usunięcia Avasta to najpierw go wyłącz a dopiero potem usuwaj możesz to zrobić Ccleaner. Miałam Avasta i na początku chodził bez zarzutu ale potem cały czas miałam problemy więc go odinstalowałam (udało się bez problemu). A co do kompa może zeskanuj Combofix (jeśli masz XP do Visty nie radze) i daj loga do sprawdzenia bo coś mi się zdaję ze wszedł wirus.

ps: przeczytaj tego posta jak-usunac-avast-antivirus-t333369.html

Już z prawie wszystkim sobie poradziłem. Pozostałe tylko problem skanowania.

Przeinstalowałem stery do drukarki i dalej nic. Na ułamek sek. tylko miga okno z paskiem postępu skanowania. Próbowałem skanować trzema różnymi programami IrfanView, Systemowym Paintem i XnView. Zawsze to samo. Podłączyłem drukarkę do laptopa i działa dobrze (łącznie ze skanowaniem ) !!